معقوله اجاره پشت بام ها به اپراتور های مخابراتی و اینترنتی 

چند سالی است با ظهور و رشد قارچ گونه دکل های پشت بامی مخابراتی ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) با روالی جدید مواجه هستیم با نام اجاره پشت بام به اپراتور های موبایل و شرکت های اینترنتی و مخابراتی و حتی پاها هر شرکت خصوصی دیگری برای نصب دکل خود و برقراری یک لینک رادیویی . در این مقاله به بررسی این موضوع . معضلات و راه حل های آن می پردازیم .

اجاره پشت بام به چه دلیلی است ؟ 

برای برقراری یک ارتباط رادیویی و لینک دو نقطه به یکدیگر توسط تجهیزات رادیویی و وایرلسی . نیاز است این دو نقطه اصظلاحا دید مستقیم داشته باشند . یعنی مانع خاصی در بین برقراری این ارتباط وجود نداشته باشد . اما از انجا که ساخت و ساز در زندگی شهری امری بدیهی است . خصوصا در کلان شهر ها هر روز ما شاهد یر برآوردن یک ساختمان جدید هستیم . و این ساختمان ممکن است مانعی برای برقراری لینک مورد نظر ما باشد و یا اینکه لینک موجود را با مشکل مواجه کند . اما چاره کار چیست ؟

درست حدس زدید برای رفع این مشکل با اجاره پشت بام یکی از ساختمان های بین مسیر مشکل انکان سنجی و عدم برقراری ارتباط حل  میشود . حتی در برخی از موارد و طبق نظر کارشناس شبککه و مخابرات شاید برای تقویت و یا ایجاد یک نقطه جدید به عنوان پل شما نیاز به اجاره پشت بام ساختمان سومی در طول مسیر داشته باشید .

اجاره پشت بام

اجاره پشت بام

آیا اجاره بام ساختمان در جهان امری مرسوم است ؟

نصب دکل های موبایل بر روی پشت بام ها یکی از روش‌های توسعه سریع شبکه دسترسی موبایل می باشد که میتوان گفت در همه کشورهای جهان مورد استفاده قرار گرفته است .با ذکر این موضوع که  تنها تابش ناشی از لوب های فرعی آنتن های نصب شده، پشت بام را تحت تأثیر قرار میدهد و سپس از تضعیف بسیار زیاد سقف بین پشت بام تا سقف درون اتاق ها، به درون ساختمان می رسند، چگالی توان انتقالی به شدت ناچیز می شود .

عملاً زیر دکل آنتن، یک ناحیه کاملاً سفید محسوب می شود و هرجای دیگر در اطراف همین نقطه، از نظر علمی، که بر اساس اندازه گیری های به عمل آمده نیز مورد تأیید قرار می‌گیرد، دارای پرتوگیری بیشتری خواهد بود.موید این است که نه تنها اجاره پشت بام برای نصب دکل مخابراتی ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل ) امری مرسوم می باشد . بلکه خود پشت بام اجاره داده شده و ساختمان زیر دکل مخابراتی کمترین تشعشات را میگیرند .

دکل پشت بامی

دکل پشت بامی

تاورکو و اجاره بام ساختمان برای دکل 

شرکت TOWERCO به عنوان تولید کننده انواع دکل مخابراتی ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) و سالها تجربه در تولید و ساخت انواع دکل تجربیات زیادی در حوزه نصب و راه اندازی و بهره برداری از دکل های مخابراتی دارد . اما به عنوان یک تولید کننده دکل در مقام اجاره دهنده یا معرفی مواردی برای اجاره پشت بام به جهت نصب دکل نمی باشد . ولی این نوید را به شما میدهد که با ارسال خبره ترین کارشناسان دکل و نصابان ماهر و مجرب . ساختمان شما را در کوتاه ترین زمان ممکن موقعیت شناسی و امکان سنجی می کند و با تنظیم یک شناسنامه کامل و فنی مشخصات دکل قابل اجرا بر روی ساختمان شما را ارائه می دهد .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط