آتش کرونا بر دکل‌های مخابراتی 5G

در روزهای اخیر و گسترش ویروس کرونا در جهان و خصوصا در کشور انگلیس . و افزایش تعداد تلفات این ویروس شایعاتی در جهان شکل گرفته است مبنی بر اینکه این ویروس از طریق یک تکنولوژی چینی با استفاده از دکل های 5G مخابراتی ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل ) انتقال میابد . به همین دلیل اخیرا تعدادی دکل مخابراتی 5G در انگلیس به آتش کشیده شده اند .

طبق خبری که بی بی سی منتشر کرده است . متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و دانش انسان ها نسبت به دکل های مخابراتی 5G و با سو استفاده و  یا شاید به دلیل شیطنت گروهی افراد در فضای مجازی با نتشار یک شایعه مبنی بر اینکه دکل های مخابراتی 5G سیستم ایمنی افراد را ضعیف میکنند . آتشی بر افکار افراد نا آگاه به دانش روز و فناوری ارتباطات و دکل های ارتباطی انداخت . به همین دلیل در بیرمنگام انگلیس افرادی ناشناس تعداد 3 اصله دکل مخابراتی 5G را به آتش کشیدند .

 

دکل مخابراتی 5G

دکل مخابراتی 5G

آیا واقعا ویروس کرونا از طریق دکل ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل ) منتقل میشود ؟

هرچند که از ابتدا دروغی این خبر بسیار واضح و مبرهن می باشد . اما توئییت و پست اینستاگرامی چند تنن از بازیگران و خوانندگان مشهور آمریکایی هیزمی شد بر آتش این شایعه و تاثیر بر افکار عمومی که آیا واقعا ویروس کرونا از طریق امواج دکل مخابراتی 5G  منتقل میشوند یا خیر ؟

اکنون افرادی همچون «وودی هارلسون» و «جیسون گاردینر» متهم هستند که با انتشار اطلاعات نادرست باعث هرج و مرج در بخش‌هایی از انگلیس شده‌اند.

اتحادیه ارائه‌ کننده خدمات سرویس موبایلی انگلیس کلا این شایعه را رد نموده و اعلام کرده است دکل های مخابراتی 5G  تاثیری در انتقال ویروس کرونا ندارند . با تمام این تفاسیر نصابان دکل در انگلیس همچنان هنگام نصب دکل مور آزار و اذیت افراد میشوند .

اولین مکان نصب دکل های  تکنولوژی 5G   

یکی از دلایل شک مردم و انتشار این شایعات در انگلیس این است که برای اولین بار دکل های مخابراتی 5G در ووهان چین نصب شده است . و ویروس کرونا نیز از این شهر شروع به انتشار کرده است . در حالی که کشورهای ایران و ژاپن هم که تکنولوژی 5G  را وارد نکرده اند درگیر این ویروس شده اند .

 

دکل مخابراتی

دکل مخابراتی

اما آفکام یا  تنظیم‌کننده مقررات و دستورالعمل‌های ارتباطاتی انگلیس می‌گوید داستان بسیار حاد تر و پیچیده تر از آنچیزی هست که به نظر میرسد . گروه های بسیاری در فضای مجازی قصد تخریب زیر ساخت ها و دکل های مخابراتی 5G  ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل ) را دارد . اخیرا یک پرستار توئیت گذاشته است که این دکل ها اکسیژن را از ریه شما بیرون میکشند !!

ریشه شک به دکل های مخابراتی از کجا نشئات میگیرد ؟ 

فناوری 5G یکی از جدی‌ترین اختلافات فنی انگلیس و اروپا در حوزه داد و ستد تجاری با چین است. آمریکا اعتقاد دارد این فناوری زمینه جاسوسی چین از انگلیس را فراهم می‌کند و از سویی دیگر انگلیس تأکید دارد مخالفت‌های آمریکا به دلیل رقابت‌های تجاری دولت ترامپ با چین است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط