چه زمانی از چه نوع دکل مخابراتی استفاده می کنیم؟

شاید برای خیلی کاربران و یا سازمان و اداراتی که نیاز به راه اندازی شبکه درون سازمانی دارند این سوال به وجود آمده باشد که امکان سنجی دکل شبکه آنها بر چه اساسی صورت میگیرد و یا اینکه پیمانکار شبکه انها بر چه اساسی اعلام نیاز به دکل در تیپ های مختلف ( دکل مهاری ، دکل منوپل ، دکل خودایستا ) و متراژ های متفاوات میکند . در این مطلب سعی میکنیم پاسخ شما را بدهیم .

  • معمولا در مواقعی که فضای کافی برای نصب دکل در اختیار باشد، تعداد آنتن ها اندک، سطح باد خور دکل کم است ترجیح ما استفاده از دکل مهاری است جراکه به لحاظ قیمت تمام شده مقرون به صرفه تر است.
  • در مواردی که از ارتفاع ساختمان میخواهیم بهره مند شویم باز هم انتخاب دکل مهاری است.
  • هنگامی که ارتفاع کم است، محدودیت فضای شدید داریم ، لرزش خیلی مهم نیست معمولا انتخاب منوپل است.
  • در مواردی که محدودیت فضا نه به صورت شدید، اما وجود دارد، و از سوی دیگر لرزش کم دکل برای ما حیاتی است انتخاب دکل خود ایستا است.

 

ارتفاع دکل مخابراتی

ارتفاع دکل مخابراتی ما

چند متر دکل برای ما مناسب است ؟

امروزه یکی از مسائل بسیارمهم در صنعت دکل های مخابراتی، استفاده از امکان سنجی دکل برای انتخاب دکل می باشد. روشهای زیادی در این زمینه برای محاسبه دقیق لینک وابرلس  مورد استفاده قرار میگیرد که متداولترین آنها نرم افزار گوگل ارت، ابزار لاین، لینک پلنر می باشد.

در امکان سنجی برای برقراری یک لینک رادیویی و ارتباط مستقیم بین تجهیزات وایرلس و رادیویی از قبلی انواع انتن های مخابراتی مانند دیش ، پارابولیک و امنی . اولین و اصلی ترین قانون وجود دید مستقیم میباشد . عامل دوم در امکان سنجی برقراری و تشکیل منطقه ارتباطی یا زون میباشد . این موارد با ردر نظر گرفتن موانعی مانند قوس سطح کره زمین و ساختمان و موانع طبیعی موجود بر سر راه . ما را نیازمند ارتفاع بیشتری برای نصب تجهیزات شبکه و وایرلس میکند .

تاورکو 

شرکت تاورکو در راستای تجمیع خدمات و رفاه بیشتر کاربران و مخاطبین خود این خدمات را تا حد مقدور و امکان انجام میدهد و طی محاسباتی با بهترین نرم افزار های امکان سنجی دکل این خدمات را برای شما فراهم آورده است . به منظور اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ما در شرکت تاورکو تماس بفرمایید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط