استاندارد فونداسیون دکل مهاری

همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد . هر سازه ، محصول و یا کالای دارای یک استاندارد تعریف شده می باشد . حال ممکن است این استاندارد قراردادی نوشته شده . و ثبت شده در سطح جهانی باشد . یا یک استاندادر یک قانون نانوشته بین فعالین آن حوزه باشد . ما در این مقاله سعی داریم استاندارد فونداسیون دکل مهاری را برای شما توضیح دهیم . و اینکه بدنیم کلا فونداسیون دکل مهاری چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟ و برای چه باید یک دکل مهاری دارای فونداسیون باشد .

سپس راجع به استاندارد های مربوط به فونداسیون دکل خواهیم گفت .

فونداسیون

فونداسیون به منظور جلوگیری از واژگونی ناشی از بار باد دکل استفاده می گیرد. معمولا دو نوع فونداسیون دراین نوع  دکل استفاده می شود. که شامل فونداسیون زمینی و پشت بامی می باشد . اگر به خاطر داشته باشید پیش تر از نصب دکل مهاری نیز به دو صورت پشت بامی و یا زمینی برای شما گفته بودیم .

فونداسیون دکل مهاری زمینی 

اگر فونداسیون بر روی زمین اجرا گردد: پس از انجام محاسبات مربوط به ارتفاع و وزن و محاسبه بار باد بر روی دکل مهاری ، چاهی به ارتفاع یک متر حفر می گردد و شبکه آرماتور کار گذاشته می شود و سپس صفحه ستون و بلت ها گذاشته می شوند و حفره با بتن پر می شود و دکل بر روی بیسی که بر روی فونداسیون تثبیت شده است . نصب می گردد.

نصب دکل مهاری چهار وجهی تهرانپارس 2

فونداسیون دکل چهار وجهی تهرانپارس 2

پی دکل مهاری پشت بامی  

اگر فونداسیون بر روی پشت بام اجرا گردد. فونداسیون این نوع دکل از نوع فونداسیون آهنی پشت بامی می باشد. این نوع فونداسیون شامل یک سازه Y یا H شکل است. که از تیرآهن نبشی نمره ۱۶ ساخته شده . بدیهی است که یکی از استاندارد های فونداسیون دکل در اینجا بیان میشود . که برای دکل سه وجهی فونداسیون را به صورت Y در نظر میگیرند . و برای دکل چهار وجهی به صورت H .

سپس صفحه ستون زیر دکل بر روی آن جوش داده می‌شود. این سازه دارای ابعاد حداقل ۱ متر می‌باشد و بر روی کف بام و مابین ۲ ستون افقی بام قرار می‌گیرد . تا بار انتقالی از روی دکل بر روی قاعده دکل را بر روی سطح بام منتقل و پخش نماید.

 

"<yoastmark

 

امیدواریم این مطلب برای علاقه مندان به مطالب مربوط به دکل مفید واقع باشد . جهت دریاقت قیمت فونداسیون دکل و یا مشاوره جهت اجرای فونداسیون و یا نصب دکل با مشاورین و کارشناسان نصب دکل در شرکت TOWERC  تماس  بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط