طراحی دکل خودایستا 

برای ساخت هر سازه فلزی نیاز به یک ایده و طرح اولیه است . هرچه این سازه تخصصی تر و مهندسی تر باشد طرح و مقشه آن نیز باید اصولی تر باشد . برای ساخت دکل های مخابراتی خصوصا دکل خودایستا انواع طراحی دکل خودایستا داریم که به دو دسته از نظر ارتفاع و از نظر ساختار تقسیم بندی میشوند . البته این موضوع راجع به انواع دکل های دیگر مانند دکل مهاری و دکل منوپل نیز صدق می کند . پس میبینیم یک طراح دکل برای ایجاد نقشه دکل چه مواردی را باید لحاظ کند .

موارد مهم در طراحی دکل خود ایستا 

یک طراح دکل باید هنگام نقشه کشی به چندین آیتم نگاه ویژه ای داشته باشد مانند :

  • خاک منطقه
  • سرعت باد منطقه
  • میزان بار و وزن تجهیزات نصب شده بر روی دکل
  • زلزله خیز بودن منطقه
  • ارتفاع مورد نیاز

و ….

برخی از موارد در طراحی دکل خود ایستا بسته به ارتفاع میباشد مانند نوع بهره برداری از دکل اما حتما برای شما هم جالب خواهد بود که اگر بدانید نوع ساختاری و پیوند لوله و نبشی ها در ساخت یک دکل خودایستا و یا بهتر بگوییم در طراحی دکل خودایستا در برخی مواد مانند زلزله خیز بودنن منطقه و به طبع آن میزان لرزش دکل تاثیر خواهد داشت . این مهم در مورد باد های ممنطقه نیز صدق میکند .

انواع طرح دکل خود ایستا 

از نظر ساختاری و نوع پیوند آهن آلات مانند لولهه و نبشی شکل ظاهری که دکل پیدا میکند شبیه به حروف الفبای لاتین می باشد مانند : K , KD , D , X , XB 

در تصویر زیر تعدادی از این نام گذاری ها را مشاهده میکنید

انواع طراحی دکل خودایستا

انواع طراحی دکل خودایستا

 

این نوع دکل ها با این سبک از طراحی ها دارای مقاومت های مختلفی در برابر باد و زمینه لرزه دارند که در جدول زیر مقایسه برخی از این مدل ها و تیپ ها را در ارتفاعات مختلف مقایسه میکنیم .

 

جدول مقایسه دکل های خودایستا

جدول مقایسه دکل های خودایستا

 

تیم مهندسی تاورکو انواع دکل مخابراتی تولید خود را با حرفه ای ترین نرم افزار های طراحی دکل توسط مجرب ترین طراحان دکل طراحی و تولید میکند . شما میتوانید دکل سفارشی خود را با تماس با بخش فنی شرکت سفارش دهید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط