سیستم رادیویی BTS مخفف چیست ؟

BTS مخفف کلمه Base Tranceiver Station است. و یک سیستم رادیویی میباشد که در ابتدا به منظور اختصاص دادن کانال های محدودی به تلفن های نسل اول همراه که روی ماشین ها نصب میشدند . طرح ریزی شد . از آنجا که این نسل از تلفن همراه دارای معایبی همچون برد کم . اختلال و تعداد کانال محدود داشتند . سیستم رادیویی BTS و دکل های بی تی اس با گیشرفت و طراحی جدیدی به مرحله امروزی رسیدند . و امروزه به عنوان فرستنده و گیرنده های کوچکی در سطح شهر مشاهده میشود که به آنتن دهی مشترکین تلفن همراه کمک میکند .

چگونگی کارکرد سیستم رادیویی BTS

"سیستم

تلفن همراه سامانه ای سلولی مانند می باشد . زیرا منطقه های تحت گوشش آن به به سلول های 6 ضلعی تقسیم میشوند . به این صورت تمام  فضای مورد نظرتحت پوشش سلول‌های مختلف قرار خواهد گرفت . حال با قرار دادن دکل BTS در مرکز هر کدام از این سلول ها و تغییر ظرفیت آنتن های آن تعداد مشترکین در هر سلول تغییر میابد. در کل هر دکل BTS همان گیرنده و فرستنده می باشد که مسلما باید فرستنده گوشی با گیرنده آنتن دکل BTS و گیرنده گوشی موبایل باید فرستنده آنتن دکل BTS تنظیم باشد .

چرا دکل BTS نصب میکنیم ؟

  • تامین پوشش رادیویی (بیشتر در جاده ها و یا نقاطی که سیگنال ضعیف هست)
  • تامین نیازهای ترافیکی

به طور کلی به منظور رفع ضعف سگنال دهی در مناطق شهری و جاده ای تجهیزات و آنتن های بی تی اس و دکل آن نصب میشوند . همچنین برای کاهش ترافیک شبکه نیز این اقدام انجام میشود .

 

آنتن رادیو دکل بی تی اسی

آنتن رادیو دکل بی تی اسی

نصب دکل BTS

به منظور نصب این آنتن ها بر روی دکل های بی تی اس فواصلی با قواعد خاصی مشخص میشود از جمله این قواعد می توان به : میزان ظرفیت آنتن های بی تی اس ، تعداد مشترکین همراه و همچنین کاهش تشعشات اشاره نمود . نزدیک بودن آنتن های BTS باعث کاهش تشعشات می شود به طوریکه در طی یک مسیر چند آنتن BTS برای پوشش دهی نصب می شود .تعداد آنتن های BTS معمولا در مناطقی که استفاده از تلفن همراه بیشتر است زیاد می شود مثلا در شهر های بزرگ تعداد آنتن های BTS بیشتر از مناطق دیگر است .

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در باره قیمت دکل های این سیستم رادیویی و مراحل نصب و چگونگی انجام پروژه با واحد کارشناسی شرکت TOWERCO تماس برقرار نمایید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط