تعریف برج نوری

صنعت دکل توانسته کاربرد خود را در تمام زمینه ها و همه جا ثابت کند . یکی از موارد استفاده از دکل ها استفاده برای روشنایی محیط های باز مانند پارک ها ، پارکینگ ها ، اتوبان ها و بزرگراه ها ، فرودگاه ها و …. می باشد . که توسط دکل های منوپل از نوع برج نوری یا همان برج روشنایی در انواه برج نوری با تاج ثابت ، برج نوری با تاج متحرک دستی و برج نوری با تاج متحرک اتومات تولید و ساخته می شود .

 

"<yoastmark

تفاوت برج نوری با پایه چراغ چیست ؟

در مقایسه برج نوری با تاج متحرک  و پایه چراغ میتوان به این موضوع اشاره کرد که در وهله اول راحتی تعویض لامپ ها و چراغ ها با توجه به متحرک بودن سازه و فک بالا یا همان تاج دکل که محل نصب لامپ و چراغ ها می باشد . باعث راحتی و سهولت در استفاده می باشد . از دیگر مزایای برج روشنایی در مقایسه با پایه چراغ می توان به تعداد لامپ ها و چراغ های نصب شده بر روی دکل و در نتیجه میزان روشنایی که تولید میشود اشاره کرد . همچنین به دلیل دایره ای بودن برج دکل که چه در حالت متحرک و چه در برج نوری با تاج متحرک زاویه تابش نور به صورت 360 درجه می باشد . همچنین ، معمولا برای ارتفاعات بیشتر برج نوری به پایه چراغ ترجیح بیشتری داده می شود .

نوع تولید دکل روشنایی

در ساخت و تولید برج نوری همانند دکل منوپل به صورت  چند وجهی تولید میشوند و هنگام مونتاژ و نصب دکل به صورت اورلپ نصب میشوند . همچنین به مانند دکل منوپل با ورق گالوانیزه شده تولید میشوند و فونداسیون این نوع دکل همچون دکل منوپل می باشد . در کل برج روشنایی نوعی از دکل منوپل می باشد .

 

برج روشنایی

برج روشنایی

موارد مهم در تولید و نصب دکل برج نوری

به طور کلی جنس زمین مکان نصب دکل روشنایی ، سرعت باد و نیروهای فشار منطقه ، وزن دکل نوری برای تولید دکل برج روشنایی ، مقاومت در برابر حوادث طبیعی و زلزله و رعایت استاندارد های تولید در مراحل تولید برج نوری از اهمیت بالای برخوردار است . قابل ذکر است کاربرد و مصرف این دکل برای بازه ارتفاعی بین 6 متر تا 40 متر توصیه شده است .

مزایای برج نوری :

  •  سهولت تعویض چراغ و لامپ
  • قابلیت نصب پروژکتور به تعداد و چیدمان دلخواه
  • روشنای با زاویه تابش و مقدار نور قابل تغییر
  • کاهش خطرات جانی و مالی
  • عدم سقوط سبد دکل یا همان تاج دکل به واسطه سیم بکسل تعبیه شده

تاورکو تولید کننده انواع دکل مخابراتی مانند دکل خودایستا و دکل مهاری آماده پذیرش سفراشات شما با نقشه و طرح پیشنهادی و منحصر به فرد شما در این زمینه با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت دکل می باشد . کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط