نوسانات قیمت ارز و تاثیراتش بر تولید و قیمت دکل مخابراتی

متاسفانه در این روزها شاهد نوسانات شدید در همه بازارها و بورس ها خصوصا بازار تخصصی ما یعنی تولید دکل هستیم . از اینجا که بازار تولید دکل مخابراتی و به طبع آن قیمت دکل مخابراتی جدا از بازار های دیگر نیست . پس نوسانات قیمت دلار و شرایط حاکم حال حاضر در جهان ، تاثیرات خود را بر روی قیمت آهن و طبعا  سازه های مخابراتی و خدمات این حوزه خواهد گذاشت . در این مطلب مروری بر این نوسانات ، قیمت دلار و تاثیر آن بر روی قیمت دکل و میزان تولید دکل ، فعالیت تولید کننده دکل و … خواهیم داشت .

قیمت دلار

قیمت دلار

تاثیر افزایش قیمت دلار بر تولید دکل

از آنجا که متریال اصلی تولید دکل آهن می باشد و باز هم از آنجا که این متریال یک کالای جهانی با بازار بین المللی دارد و باز هم چون دلار واحد پولی مبادلات جهانی می باشد . کوچکترین تغییر در قیمت دلار باعث جابجایی قیمت دکل در داخل میشود . اینکه به چگونگی این اتفاق می پردازیم .

زمانی که قیمت دلار افزایش یابد در اصل ارزش گول ملی یا همان ریال کاهش یافته و در این زمان بازار داخلی گزینه مناسبی برای خریدار خارجی میشود . زیرا برای خریدار دکل خارجی خرید دکل از ایران در این شرایط مقرون به صرفه تر می باشد . اما از آنجا که برای تولید کننده دکل مخابراتی صادرات دکل در شرایط فعلی سود کمی را عاید کارخانه دار و تولید کننده دکل میکند . باعث میشود تولید کننده برای جبران مافات قیمت تمام شده محصولات را برای فروش در داخل نیز افزایش دهد .

این کار ضرر بسیاری هم برای تولید کننده دکل و هم برای مصرف کننده یا همان خریدار دکل مخابراتی دارد .

آیا قیمت دلار تاثیر مستقیم بر قیمت دکل مخابراتی دارد ؟

برای پاسخ به این سوال باید ببینیم به طور مثال اگر قیمت دلار دو برابر شود آیا قیمت آهن و میلگرد نیز دو برابر میشود ؟ باید دید تنها فاکتور افزایش قیمت آهن قیمت دلار است یا فاکتور های دیپری در قیمت دکل مخابراتی تاثیر دارد . درست حدس زدید تنها قیمت دلار تعیین کننده قیمت آهن و در راستای آن قیمت دکل مخابراتی ندارد . به طور مثال قیمت جهانی آهن ، میزان عرضه و تقاضا در بازار داخلی و میزان صادرات و واردات نیز بر قیمت تاثیر دارد .

مثلا با شروع به کار پروژه های مسکن مهر قیمت آهن به دلیل عرضه و تقاضا افزایش می یابد . حتی شاید جالب باشد بدانید افزایش قیمت دلار بر روی قیمت نفت تاثیر میگذارد و این افزایش بر روی بازار آهن و سر انجام بر روی قیمت سازه های مخابراتی برای تولید کننده دکل تاثیر خواهد گذاشت .

"<yoastmark

سایر فاکتور های تاثیر گذار بر روی قیمت برج مخابراتی و آهن

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت آهن و هر چیز دیگری در کشور ما بحث بعد روانی قیمت هاست . چیزی که امروزه در مورد قیمت طلا ، سکه و بورس و مسکن نیز مشاهده میکنیم . این ذهنیت و بعد روانی نیز تاثیر گذار میباشد . و بازهم میگویم صنف و بازار ما یهنی تولید دکل نیز جدا از بازار داخلی و حتی جهانی نیست و تمام این فکتور ها و عوامل در قیمت دکل مخابراتی تاثیر خواهد گذاشت و تولید کننده دکل لاجرم مجبور به رعایت قوانین و معادلات بازی و افزایش قیمت دکل مخابراتی در شرایط اینچنینی خواهد بود .

البته ثبات نرخ محصول، خواسته فروشنده ها و خریداران واقعی هر کالایی است که با توجه به نوسانات بازار، تنها نکته ای که در نظر گرفته ایم ایجاد ثبات نسبی در بازارها جهت افزایش داد و ستد کالاهای اساسی و رونق یافتن بازار است و امیدواریم این موضوع هر چه سریعتر به تحقق برسد.

برای دریافت قیمت به روز دکل ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید .

 

 

تولید کننده دکل مخابراتی

تولید کننده دکل مخابراتی

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط