تفاوت تجهیزات و متعلقات دکل چیست ؟

متاسفانه در حوزه دکل بارها در مکاتبات و مراودات مشاهده و شنیده شده که بسیاری از همکاران فعال در این حوزه تجهیزات دکل مخابراتی را با متعلقات دکل مخابراتی و من جمله متعلقات دکل مهاری ،‌تفاوتی نمیگذارند . و این امر برای یک متخصص و فعال در این حوزه شایسته نیست . در این مطلب مختصر و کوتاه به توضیحی اصطلاحات بدیهی و روشن تجهیزات و متعلقات دکلهای مخابراتی از قبیل دکل خودایستا ، دکل منوپل ٰ، و دکل مهاری و همچنین دکل های انتقال نیرو میپردازیم .

تجهیزات دکل

متعلقات دکل چیست ؟‌

به هر آنچه که در نصب و اجرای یک دکل ‌(‌از هر نوع دکل مهاری ،‌دکل منوپل ،‌دکل خودایستا ) نیاز است متعلقات دکل گفته میشود . که پیشتر به طور مفصل در بخش مقالات سایت Towerco.ir به آن اشاره شده . اما بازهم به صورت اجمالی در این مطلب و به منظور تفکیک این مفاهیم در اینجا به صورت تیتر وار یاد آوری خواهد شد .

متعلقات دکل مهاری

میله مهار دکل

صفحه پشت دیوار دکل

صفحه تعادل دکل

پیچ و مهره دکل

مهارکش دکل

گوشواره دکل

کرپی دکل

سیم مهار دکل

کمربند مهار دکل

تاج دکل مهاری

بیس دکل مهاری

متعلقات منوپل :


سکشن ها ،‌پیچ و مهره ها و هر آنچه که برای نصب دکل منوپل با توجه به کاربری آن مورد نیاز باشد مانند :‌دستک دوربین مداربسته ،‌شابلون ها ،‌بیس پلیت ها و … و حتی درب و دریچه بازدید بر روی بدنه سکشن دکل منوپل جزیی از متعلقات یک دکل منوپل محسوب میشوند .

متعلقات خودایستا

مانند دکل منوپل در دکل خودایستا نیز هر گونه قطعات از جمله پیچ و مهره های دکل و سکشن های آن که برای نصب دکل مورد نیاز است جزو متعلقات خودایستا محسوب میشود .

تجهیزات دکل مخابراتی :

تجهیزات به هر آنچه بر روی دکل نصب میشود تجهیزات گفته میشود . یا به عبارتی دیگر هر آنچه که به خاطر آن دکل مخابراتی ساخته میشود تجهیزات دکل گفته میشود . مثلا در یک دکل منوپل تجهیزاتی که بر روی آن نصب میشود با توجه به کارایی دکل میتواند از دوربین مداربسته باشد تا پرچم در دکل پرچم و یا در برج های نوری و استادیومی ،‌چراغ ها و پرژاکتورها و در دکل های منوپل خیابانی یا برج روشنایی با کاربری چراغ خیابانی یتوان از چراغ های روشنایی نصب شده بر روی آن به عنوان تجهیزات یاد کرد .

در دکل های مهاری و خودایستا بیشتر وسایل شامل قطعات رادیویی و و ایرلسی مانند آنتن های دیش یا پارابولیک اشاره کرد و یا حتی رادیو باکس های متفاوت و وسابل و ادوات مایکروویو .

در این دسته بندی میتوان تجهیزات سیستم ارتینگ و چراغ دکل را هم به نوعی جزیی از تجهیزات شمارد و هم میتوان در سته بندی متعلقات دکل . که بر روی دکل به منظورهای خاص نصب میشوند .

مجموعه تاورکو همچون همیشه به منظور تجمیع خدمات به منظور رفاه حال خریداران ،‌خدمات نصب تجهیزات را نیز به صورت پروژه ای و توافقی انجام میدهد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط