تعمیر دکل چیست ؟ 

تعمیر دکل مهاری یا رگلاژ و پشتیبانی دکل فرآیندی است . که طی آن در مدت زمان معین بازرسی و نظارتی از دکل ( دکل خودایستا ، دکل مهاری و دکل منوپل ) به عمل می آید . و چنانچه هرگونه عیب و ایراد ظاهری در دکل مشاهده شود . تیم فنی تعمیر دکل اقدام به پشتیبانی و نگهداری دکل و رفع مشکلات آن میکند .

 

تعمیر دکل

تعمیر دکل

چه کسی تشخیص نیاز به تعمیر دکل را میدهد ؟ 

کارشناسان بازدید دکل که تبحر خاصی در زمینه دکل ، چه در زمینه ساخت و تولید دکل . و چه در زمینه نصب دکل و بارگیری آن دارند . با هماهنگی کارفرما و صاحب امتیاز دکل اقدام به بازبینی دوره ای دکل میکنند . و با توجه به دانش خود و تشخیص ایرادات دکل تصمیم و دستور به تعمیر دکل میدهند .

چه نوع دکل های نیاز به تعمیر دارند ؟

تمامی انواع دکل ها نیاز به تعمیر پیدا میکنند . از قبیل دکل خودایستا ، دکل مهاری و دکل منوپل . اما آنچه تجربه نشان داده است . دکل های مهاری نیاز بیشتری به تعمیر دارند . از آنجا که دکل مهاری با سیم مهار ، مهار میشود . و به مرور زمان ممکن است متعلقات دکل و تجیزاتی که در نصب دکل مهاری به کار رفته اند . فرسوده و یا از کار افتاده شوند . نیاز مبرم و مهمتری در دکل های مهاری جهت تعمیر دکل مشاهده میشود .

 

رگلاژ دکل

رگلاژ دکل

این فرسودگی و خرابی ها ممکن است بر اثر عوامل بسیاری همچون : بارندگی و زنگ زدگی متعلقات دکل که گالوانیزه نشده باشند . انقباض و انبساط بسیار زیاد بر اثر سرما و گرما . تابش مستقیم نور آفتاب که گاها باعث فرسودگی برخی از متعلقات دکل مهاری میشود . و بسیاری دیگر از عوامل از جمله عمر مفید یک قطعه . تمام این عوامل تعمیر و پشتیبانی و نگهداری دکل را عمری ضروری مینماید .

تعمیرات دکل مهاری 

در تعمیر دکل و پشتیبانی و نگهداری دکل مهاری اقدامات زیادی انجام میگیرد . ما در اینجا فقط به بخشی از آن اشاره میکنیم . در ابتدای امر کارشناس با مشاهده نظری یک دکل صافی و کجی آن را تشخصی میدهد . سپس با دنبال یافتن ایرادات و عوامل این کج شدن دکل میگردد . این کار را با چک کردن سیم های مهار . مهارکش دکل ، میله انکرراد ، و حتی با تست دقیق  و کارشناسی کرپی ها و گوشواره ها . چنانچه هر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد در چک لیست کارشناس تیک میخورد .

 

تعمیر متعلقات دکل زنگ زده

تعمیر متعلقات دکل زنگ زده

رگلاژ دکل مهاری 

سپس کارشناس پشتیبانی و نگهداری دکل جهت رگلاژ دکل پیچ و مهره ها را چک میکند . و یکی از مهمترین قسمت های پشتیبانی و نگهداری دکل ، رگلاژ سیم های مهار دکل می باشد . که نیاز به تخصص و تجربه بسیاری دارد .

زیرا سفت کردن بیش از حد باعث بریدن پیچ در اصطلاح و پاره شدم سیم مهار میشود . و شل بودن پیچ نتیجه ای جز شل بودن دکل مهاری و خارج از تعادل بودن دکل ندارد . یکی از مهمترین اوامر در رگلاژ دکل همین تنظیم سیم مهار دکل می باشد .

موارد دیگر تعمیر دکل مهاری 

موارد بسیاری در چک لیست کارشناس بازدید دکل در هنگام رگلاژ دکل و یا پشتیبانی و نگهداری دکل وجود دارد . در این مطلب سعی میکنیم تنها به صورت موردی به آنها اشاره داشته باشیم . چک کردن سیستم ارتینگ دکل . سیستم روشنایی و چراغ دکل . چاه ارت و حتی بیس و فونداسیون دکل از این موارد می باشد . که در مطالب دیگری مفصلا راجع به آنها خواهیم گفت .

 

رگلاژ سیم مهار دکل

رگلاژ سیم مهار دکل

خدمات تعمیر دکل و پشتیبانی و نگهداری دکل توسط تاورکو 

شرکت تاورکو از همان آغاز به کار یکی از مهمترین خدمات خود را بر مبنای تعمیر دکل و پشتیبانی و نگهداری دکل قرار داده است . ما این خدمات را به مشابه یکه بیمه برای دکل شما انجام می دهیم . چنانچه مشتاق آشنایی با خدمات ما و بیمه دکل خود توسط شرکت  TOWERCO  می توانید به صفحه پشتیبانی ما در سایت مراجعه کنید تا یا خدمات ما در این طمینه آشنا شوید . یا با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل نمایید .

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است . در ادامه با مشاهده تصاویری از سقوط دکل های سقوط کرده تلنگری به خود میزنیم .

 

سقوط دکل منوپل

سقوط دکل منوپل

 

سقوط دکل مهاری در اثر عدم تعمیر دکل

سقوط دکل مهاری در اثر عدم تعمیر دکل

 

سقوط دکل

سقوط دکل

امیدواریم چنین صحنه های را هرگز در هیچ کجای سرزمین مان مشاهده نکنیم .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط