تعریف فلنچ در دکل های منوپل : 

در ساخت و تولید دکل های منوپل چند و جهی و لوله ای برای اتصال سکشن ها به یکدیگر از دو روش متداول استفاده میشود یکی اتصال فلنچ و دیگری اتصال از طریق اورلپ . ابتدا توضیح مختصری در باره هر کدام از این نام ها ارائه میشود . فلنچ اصطلاحا به قطعه فلزی گفته میشود که به ابتدا و انتهای سکشن دکل منوپل به واسطه جوشکاری متصل میگردد تا با کمک این فلنچ ها ، سکشن ها به ترتیب به یکدیگر توسط پیچ و مهره متصل شوند . به اولین یا از لحاظ ترتیب به پایینی ترین فلنچ در دکل منوپل که در سمت پایین اولین سکشن ( پایینی ترین ) جوشکاری میشود ، بیس پلیت نیز میگویند . پیش تر در مقاله ای در مورد بیس پلیت و لزوم همخوانی آن با شابلون دکل توضیح داده بودیم .

 

"<yoastmark

بدیهی است که فلنچ ها در یک سکشن هم اندازه نیستند بلکه فلنچ انتهای سکشن بالایی با فلنچ ابتدایی سکشن پایینی دارای ابعاد یکسانی هستند تا پیچ و مهره ها دقیقا رو فلنچ فیکس گردند . مگر در مواردی که ساخت دکل منوپل به صورت استوانه ای باشد که سطح مقطع آن با نقطه بالای آن دارای قطر یکسانی باشد . گاها در ساخت پایه روشنایی و دکل دوربین مداربسته اینگونه طراحی دکل و ساخت سکشن صورت می پذیرد . اما برای پایه پرچم و دکل های عظیم این نوع مهندسی اصولی نیست .

 

"<yoastmark

دکل منوپل اورلپ : 

نوع دیگری از طراحی و ساخت دکل منوپل دکل های منوپل اورلپ میباشد . در این مدل از تولید دکل سکشن های دکب منوپل درون یکدیگر قرار میگیرند و به وسیله دستگاهی به نام تیفور آنقدر کشیده میشوند تا نهایتا این دو سکشن اصطلاحا قفل یکدیگر شوند و فیکس فیکس باشند . بدون کوچکترین لغزش و حرکتی . در مدل تولید اورلپ دیگر نیازی به پیچ و مهره سکشن ها نیست .

بزرگترین تفاوت بین دکل منوپل فلنچ با اولپ در این است که در دکل منوپل اورلپ حتما باید دکل به صورت کامل و یکپارچه تا محل نصب دکل حمل و نقل شود . اما در مورد دکل منوپل فلنچی میتوان سکشن ها را تا محل نصب جداگانه انتقال داد و آنجا نصاب با کمک تجهیزاتی همچون جرثقیل به ترتیب سکشن ها را روی یکدیگر قرار دهد و با پیچ و مهره یه یکدیگر متثل کند .

 

منوپل اورلپ

منوپل اورلپ

تولید دکل در تاورکو 

شرکت تاورکو با سالها تجربه در این زمینه و تولید انواع دکل منوپل . با توجه به نیاز مشتری و کاربری دکل بهترین انتخاب و طراحی را برای دکل منوپل در نظر میگیرد . طراحان دکل در شرکت تاورکو با بررسی جمیع حالات طراحی را بر اساس فلنچ یا تولید بر اساس اورلپ انجام میدهند . برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ساخت این نوع دکل ها و دریافت قیمت دکل با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط