تیر برق عراقی چیست ؟

در کشور دوست و همسایه ما عراق ، که بخش بزرگی از بازار هدف انواع دکل مخابراتی ، وایرلسی و … میباشد . در سیستم انتقال برق از سازه های خاصی در انتقال برق استفاده میکنند که در ایران به نام تیر برق عراقی ( عمود الکهرباء ) معروف میباشد . سابق بر این مانند گذشته ، در ایزان دکل های برق شهری عراق نیز چوبی بودند . که این نوع دکل ها به مرور زمان دچار پوسیدگی و فرسودگی میگشتند . همانطور که روال استفاده از این دکل انتقال برق در ایران منسوخ شد . سالهاست در عراق نیز از تیر برق های ایتفاده میشود که در دو تیپ مشبک و تلسکوپی تولید میشوند .

 

تیر برق عراقی لوله ای

تیر برق عراقی لوله ای

– تیرهای فلزی پرسی انتقال برق عراق 9 و 11 متری ( پایه های مدور و مشبک )با پوشش رنگ یا گالوانیزه ،

– دکل های مشبک و تلسکوپی انتقال برق و تیر برق عراقی

– تیر برقهای عراقی مخصوص جنوب و تیپ4 کردستان عراق ،

– تولید انواع پایه چراغ روشنایی 15 متری عراقی،

– تولید انواع پایه چراغ های پارکی و خیابانی،

– برج نوری و دکل های روشنایی،

 

مزایای تیر برق های عراقی :

در این نوع سازه ها به منظور سهولت در دسترسی برای تامین روسنایی معابر ، پله های برای دسترسی به نوک پایه برق عراقی تعبیه شده است . همچنین استفاده از میلگرد و بتن در برخی از تیپ  های این سازه باعث افزایش چشمگیر کیفیت و دوام این محصول شده است . تا جایگزینی برای پایه برق های چوبی در گذشته باشد .

تیر برق عراقی مشبک  ( IRAQI LATTICE STREET POLES ) :

از لحاظ ظاهری این نوع تیر برق عراقی یک سازه فلزی دو بعدی میباشد که مثلثی شکل میباشد با یک قاعده کوچک و اضلاع بزرگ . این دو ضلع در راس دکل به یکدیگر میرسند و از پایین ( قاعده ) تیر برق بازو هایی به صورت z انگلیسی به یکدیگر جوش داده میشوند . تقریبا چیزی شبیه به سازه دکل مهاری . این نوع دکل در سایز های 9 متری و یازده متری تولید میشود . در تیر برقای 9 متری یکک و نیم نتر و در 11 متری ها 2 متر در زمین فرو میروند . جنس بدنه و بازوهای به کار رفته در پایه مشبک عراقی از فولاد ST 51  و ST52  است . تاورکو این محصول را به صورت گالوانیزه شده آماده مینماید .

تیر برق عراقی مشبک

تیر برق عراقی مشبک

تیر برق عراقی لوله ای یا تیرهای پرسی انتقال برق عراق ( عمود الکهرباء – IRAQI TUBULAR POLES ) :

این نوع از پایه برق ها از لحاظ ساختار به منوپل شبیه هستند . به این سورت که سه لوله به ترتیب به اندازه های 4 و 5 و 6 از پایین در فاصله های معیین به یکدیگر اورلپ میشوند و با جوشکاری به هم متصل میشوند .ضخامت لوله های به کار رفته در این محصول 5.5 – 5 – 4 میلیمتر می باشد  در این تیپ از پایه برق ها هم ارتفاع 9 متر و 11 متر رعایت میشود . و از جنس از فولاد ST51  یا ST52  تولید می شوند .

در قسمت بالایی پایه ( تاج پایه ) یک تکه فولادی به صورت عدد 8 فارسی جوش داده میشود و توسط یک رابط افقی نیز به هم وصل میگردند . در بالای نقطه خم و در وسط بازوی واسط سوراخی تعبیه شده که نگهدارنده کابل به آن متصل می شود . تعداد 5 عدد سوراخ نیز در تکه بالایی پایه به همین منظور وجود دارد .

پایه های لوله ای 9 متری بعد از نصب به میزان 1.5 متر به زیر خط Ground level  رفته یا اصطلاحاً در زمین فرو می رود . این مقدار برای پایه های 11 متری 2 متر است .

 

عمود الکهرباء

عمود الکهرباء

تاورکو 

مجموعه تاورکو تمام سفارشات شما را در حوزه پایه برق عراقی ( عمود الکهرباء ) با بهترین کیفیت از جنس  ST51  یا ST52  تولید میکند و پس از گالوانیزه با بهترین کیفیت و ممناسبترین قیمت برای شما به اقصی نقاط منطقه ارسال میکند .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط