ساخت دکل دوربین و پایه پرچم

تولید و ساخت انواع پایه دوربین های مداربسته و پایه پرچم از پر مصرف ترین نوع دکل های از زیر شاخه دکل های منوپل میباشد . اما تولید این نوع دکل نیازمند دستگاه و تجهیزات خاص خود می باشد . از جمله مهمترین این دستگاه های دستگاه خم کن ورق است که در مراحل اولیه ساخت دکل دوربین و پایه پرچم کاربرد دارد .

 

خم کاری در ساخت دکل دوربین مداربسته

خم کاری در ساخت دکل دوربین مداربسته

انواع دکل دوربین مداربسته و پایه پرچم :

دکل دوربین ، پایه پرچم ، دکل استادیومی و سایر دکل های منوپل دارای دو نوع عمده لوله ای و اسپیرال ( همان چند وجهی ) هستند . در این مطلب برای شما توضیح میدهیم که در ساخت دکل دوربین و یا پایه پرچم که اکثرا به صورت چند وجهی ( اسپیرال ) ساخته میشوند . دستگاهی به نام خم کن ورق چه کارایی ویژه ای دارد .

دستگاه خم کن ورق چیست ؟

در ساخت دکل دوربین و یا پایه پرچم به منظور فرم دهی ویژه به ورق فولادی یا افزایش مقاومت در برابر خمش . همچنین به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دست و ایجاد اتصال به دستگاهی به نام خم کن ورق نیاز می باشد که دارای انواع متفاوت می باشد از جمله :

1 ) خم کن ورق دستی 

2 ) خم کن ورق برقی معمولی

3 ) خم کن ورق برقی فول اتوماتیک 

4 ) پرس برک 

 

تولید پایه پرچم

تولید پایه پرچم

نحوه کار دستگاه خم کن : 

در دستگاه خم کن ورق در مراحل اولیه تولید یک دکل دوربین مدار بسته چند وجهی و یا پایه پرچم فک بالای خم کن برای گرفتن ورق با ضخامت های مختلف توسط الکتروموتور حرکت می کند سپس در کورس مشخصی به سمت بالا و پایین حرکت میکند تا پس از گرفتن ورق توسط فک عمل خمکاری طبق زوایای مختلف با بالا آوردن پیشخوان دستگاه که توسط اپراتور انجام می‌گیرد عمل خم کاری صورت می پذیرد. در برخی از دستگاه ها برنامه و زوایای خم کاری به دستگاه داده میشود و بدون دخالت اپراتور عملیات خم کاری صورت میپذیرد .

برای خمکاری روی ورق های فولادی که ضخامت بیش از ۴ میلیمتر و دارای زوایای پیچیده تری دارند از دستگاه پرس برک استفاده می شود و دارای تناژ های مختلفی که بستگی به ضخامت ورق دارند ساخته می شود.

ماشنهای خم کن برقی نسبت به ماشینهای خمکن ساده دستی دارای کار آیی خوب وموثرتری هستند وبه طول یک تا 6 متر ساخته می شوند .

 

کارخانه دکل سازی تاورکو

کارخانه دکل سازی تاورکو

خط تولید دکل دوربین مدار بسته و پایه پرچم مجهز در کارخانه تاورکو 

شرکت ارکان طرح برسام با نام تجاری تاورکو با سالها سابقه در تولید و ساخت انواع دکل مخابراتی ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) و صادرات به کشورهای منطقه من جمله صادرات دکل به عراق در ابعاد وسیع . در راستای افزایش کیفیت محصولات خود از بروز ترین دستگاه ها و تجهیزات تولید دکل مخابراتی در خط تولید دکل های خود بهره میبرد و آمادگی قبول انواع سفارشات شما و تحویل در سریع ترین زمان را دارد . علاوه بر این تضمین کیفیت و قیمت دکل شما را تصمیم گیری برای خرید دکل مطمن تر میسازد. با مشاورین ما تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط