سی ان سی cnc چیست ؟

 cnc  یک مخفف انگلیسی از عبارت Computer Numerical Control میباشد. معنی آن  کنترل عددی کامپیوتری است که مفهوم آن راهبری و کنترل ماشین آلات صنعتی با استفاده از کامپیوترمیباشد. و با استفاده از دستگاه برش سی ان سی میتوان تغیرات و برش های بر روی سطوحی همچون اهن و چوب ایجاد کرد .

 

دستگاه برش cnc

دستگاه برش cnc

انواع دستگاه سی ان سی

این دستگاه‌ها بر اساس کاربردشان تقسیم بندی می شوند :

 1. دستگاه های سی ان سی چوب
  • سی ان سی منبت و حکاکی و برش تخت
  • سی ان سی منبت کاری چهار محوره روتاری ( قطعات مدور)
 2. دستگاه های سی ان سی سنگ
 3. دستگاه های برش ورق
  • سی ان سی برش CO2 و پلاسما
  • سی ان سی برش واترجت
 4. دستگاه های فولاد و فلزات سخت
  •  فرز
  •  تراش

کاربرد سی ان سی cnc در صنعت دکل سازی

دستگاه برش cnc با برش دقیق و تمیز و ظریف فلزات در اصل کار یک فرز صنعتی را انجام میدهد با این تفاوت که بدون کار گیری مستقیم اپراتور علاوه بر تامین امنیت کارگر ، دقت و ظرافت بسیار بالایی را نیز در انجام کار صورت میدهد . در تولید قطعات ریز و یا برش های ظریف و خاص دستگاه برش سی ان سی cnc میتواند کمک بسیار بزرگی به تولید کننده دکل باشد .

 

 

"<yoastmark

نحوه کار با دستگاه

دستگاه برش سی ان سی CNC با نرم افزار های برداری و خطی مانند کرل ، اتو کد و گاها 3dmax نقشه ها را خوانده و اجرا میکند . یک اپراتور مسلط به طراحی با این نرم افزارهای کامپیوتری طرحهای لازم برای ایجاد بر ری بدنه دکل مخابراتی و یا تولید قطعات خاص انواع دکل از قبیل دکل اینترنتی ، دکل وایرلس ، دکل خودایستا ، دکل منوپل و حتی دکل مهاری را اجرا مینماید و توسط دستگاه بر روی قطعات فلزی با قطر های متنوع پیاده میکند .

تاورکو

کارخانه تولید دکل های مخابراتی تاوکو مطابق همیشه تجهیزات خط تولید دکل های خود را مجهز به کامل ترین و به روز ترین دستگاههای مورد نیاز و موجود کرده است . از این رو اخیرا با راه اندازی یک دستگاه برش سی ان سی cnc در کارخانه . کلیه خدمات مورد نیاز در این زمینه را به صورت خود کفا انجام میدهد . همچنین پذیرای انواع سفارشات شما که مربوط به این دستگاه میباشد هستیم . برای اطلاعات بیشتر با واحد فنی شرکت تماس حاصل نمایید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط