گواهی ایزو مدیریت یکپارچه تاورکو mis

گواهی ایزو مدیریت یکپارچه تاورکو mis

تجهیزات مخابراتی دکل تک پایه ایستگاه پایه فرستنده گیرنده (bts)

در این مطلب اشاره ای خواهیم داشت به استاندارد دکل تک پایه یا همان دکل منوپل  ( دکل BTS ) و تجهیزات مخابراتی مربوط به دکل تک پایه یا همان منوپل که کاربردهای بسیاری از جمله در ایستگاه های فرستنده و گیرنده یا همان دکل BTS دارند . این رشته از مقالات دنباله دار خواهد بود و در بخش های مختلف برای استفاده شما عزیزان در سایت تاورکو قرار داده خواهد شد . این مطالب اشاره به استاندارد دکل ها خواد داشت . در بخش اول فقط به معرفی متولی استاندارد و قانون گذاری در این مهم بسنده خواهیم کرد .

سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به موجب بند یک ماده ۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، مصوب بهمن ماه ۱۳۷۱ تنها مرجع رسمی کشور است که وظیفه تعیین ، تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی ) ایران از جمله استاندارد دکل ها از جمله استاندارد دکل تک پایه ( دکل bts ) را برعهده دارد.

روال تدوین یک استاندارد 

تدوین استاندارد در حوزه های مختلف در کمیسیون های فنی مرکب از کارشناسان سازمان صاحبنظران مراکز و موسسات علمی ، پژوهشی ، تولیدی و اقتصادی نگاه و مرتبط انجام می‌شود و کوششی همگام با مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی ، فناوری و تجاری است که از مشارکت آگاهانه و منصفانۀ صاحبان حق و نفع ، شامل تولیدکنندگان ، مصرف کنندگان ، صادرکنندگان و واردکنندگان مراکز علمی و تخصصی ، نهادها ، سازمان‌های دولتی و غیردولتی حاصل می شود . پیش نویس استانداردهای ملی ایران برای نظرخواهی مراجع ذینفع و اعضای کمیسیون‌های فنی مربوط ارسال می شود پس از دریافت نظرها و پیشنهادها در کمیتۀ ملی مرتبط با آن رشته طرح و در صورت تصویب به عنوان استاندارد ملی (رسمی ) ایران چاپ و منتشر می‌شود. من جمله همین قوانین مورد بحث در رابطه با استاندارد دکل های تک پایه ( دکل Bts ) .

 

گواهینامه ایزو مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو مدیریت زیست محیطی

پیش نویس استاندارد ها و اعضای سازمان استاندارد 

پیش نویس استانداردهایی که موسسات و سازمان ‌های علاقه مند و ذیصلاح نیز با رعایت ضوابط تعیین شده تهیه می کنند ، در کمیته ملی طرح و بررسی و در صورت تصویب ، به عنوان استاندارد ملی  ایران چاپ و منتشر می‌شود . بدین ترتیب ، استانداردهایی ملی تلقی می‌شود که بر اساس مفاد نوشته شده در استاندارد ملی ایران ، شماره ۵ تدوین و در کمیتۀ ملی استاندارد مربوطه که سازمان استاندارد تشکیل می‌دهد به تصویب رسیده باشد .

سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از اعضای اصلی سازمان بین المللی استاندارد  (ISO) کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک(IEC) و سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی(OIML) است و به عنوان تنها رابط  کمیسیون کدکس غذایی  (OIML)در کشور فعالیت می‌کند . تدوین استانداردهای ملی ایران ضمن توجه به شرایط کلی و نیازمندی‌ های خاص کشور ، از آخرین پیشرفتهای علمی ، فنی و صنعتی جهان و استانداردهای بین المللی بهره گیری می‌شود.در بحث کارخانجات تولید کننده دکل های مخابراتی از جمله دکل های تک پایه ( دکل BTS ) استاندارد های ISO بسیار حائز اهمیت می باشد .

 

استاندارد دکل تک پایه

استاندارد دکل تک پایه

روال صدور یک استاندارد 

 سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می تواند با رعایت موازین پیش‌بینی شده در قانون  ، برای حمایت از مصرف کنندگان ، حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی ، حصول اطمینان از کیفیت محصولات و ملاحظات زیست محیطی و اقتصادی ، اجرای بعضی از استانداردهای ملی ایران را برای محصولات تولیدی داخل کشور و یا اقلام وارداتی ، با تصویر شورای عالی استاندارد اجباری نماید . سازمان می تواند به منظور حفظ بازارهای بین المللی برای محصولات کشور،  اجرای استاندارد کالاهای صادراتی و درجه بندی آن را اجباری نماید .

همچنین برای اطمینان بخشیدن به استفاده کنندگان از خدمات سازمان ها و موسسات فعال در زمینه مشاوره ،آموزش ،  بازرسی و ممیزی و صدور گواهی سیستم های مدیریت کیفیت و مدیریت زیست محیطی ، آزمایشگاه‌ها و مراکز کالیبراسیون  (وا سنجی)  وسایل سنجش ، سازمان استاندارد این گونه سازمانها و موسسات را بر اساس ضوابط نظام تایید صلاحیت ایران ارزیابی می‌کند و در صورت احراز شرایط لازم ، گواهینامه تایید صلاحیت آنها عطا و بر عملکرد آنها نظارت می‌کند . ترویج دستگاه بین المللی یکاها ، کالیبراسیون (واسنجی ) وسایل سنجش ، تعیین عیار فلزات گرانبها و انجام تحقیقات کاربردی برای ارتقای سطح به استانداردهای ملی ایران از دیگر وظایف این سازمان است .

استنادردهای دریافتی شرکت تاورکو 

شرکت Towerco با توجه به نیاز و پروسه اخذ مدارک و مجوزها تا کنون بسیاری از استاندارد ها و مجوزهای مربوطه را کسب کرده است . برای مشاهده مدارک اینجا کلیک کنید . همچنین به زودی قسمت های جدید و تکمیلی دیگری مرتبط با این موضوع بروز رسانی میشود . ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط