دکل خود ایستا ICB

در دکل ICB پایه های اصلی دکل از لوله بدون درز که به آن مانیسمان می گویند تشکیل شده است. این دکل یک نوع خود ایستا ۳ پایه می باشد. اجزای داخلی دکل ICB ازمیلگرد تشکیل شده است.

که این میلگرد ها به صورت خرپایی بین پایه های اصلی متصل شده اند. دکل ICB قابلیت جابجایی دارد زیرا از فونداسیون از پیش ساخته شده برخوردار می باشد. از دقت بالایی برای طراحی این نوع دکل استفاده شده است. و نصب آن آسان و سریع است زیرا دارای سکشن های یکپارچه می باشد.

دکل های دارای فونداسیون پیش ساخته (ملقب به ICB) به انواع دکل خود ایستایی سه یا چهار وجهی اطلاق می گردد که بر روی فونداسیون پیش ساخته نصب می شوند. برای فونداسیون این دکل ها از قطعات بتنی مسطح فشرده پیش ساخته استفاده شده است که در محل سایت تخلیه و بر روی هم مونتاژ و متصل می شوند.

سکشن های این دکل ها با نقشه های مهدسی حرفه ای توسط طراحان دکل اجرا می گردد و معمولا با میلگرد های تو پر و تا ارتفاع 42 متری برای اپراتور ها ساخته می شود . در اینجا توجه شما را به نقشه سکشن های این دکل جلب میکنیم :

دکل ICB از ارتفاع ۲۴ تا ۳۶ متری در سکشن های ۶ متری با قاعده مثلثی طراحی و نصب شده اند. برای نصب خود ایستا ICB از جرثقیل استفاده می شود. تمام اجزای دکل با گالوانیزه گرم پوشش داده شده است. تا از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری کند. پیچ و مهره‌ های دکل‌ ICB معمولا از نوع پیچ های مقاوم گرید ۸٫۸ بوده و به صورت گالوانیزه گرم استفاده می شود.

ضمنا نوع اتصال سکشن های این دکل به صورت فلنچی می باشد :

سازه فلزی این نوع از دکل ها در دو تیپ طراحی شده اند:

1- سازه های فلزی پیش ساخته که در قطعات شش متری با پروفیل استوانه ای توپر فولادی تهیه شده است، در محل با استفاده از جرثقیل بر روی فوندانسیون نصب می گردند. حداکثر ابعاد قاعده تحتانی دکل (برای دکل 36 متر) دو متر و حداقل ابعاد قاعده فوقانی یک متر می باشد.

2- سازه های فلزی بهم بافته (Lattice) که برای نصب بر روی فوندانسیون پیش ساخته طراحی و سبک سازی شده اند و مانند سایر دکل های Lattice در محل بهم بافته و افراشته می شوند. تاکنون برای این روش دو نوع دکل لوله ای RDS (سه وجهی) و نبشی NB (چهار وجهی) طراحی شده اند.

این روش اجرایی دکل، دارای مزایای ارزشمندی همچون اشغال فضا بسیار کم، حذف زمان اجرای فوندانسیون، حذف فوندانسیون تجهیزات و فنس و نصب بسیار سریع (طی چند ساعت) می باشد که موجب شده به طور گسترده ای در شبکه های مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

دکل خود ایستا ICB
دکل خود ایستا ICB

مشخصات کلی سازه:

1- این نوع دکل ها در سطوح بادگیر و سرعت های باد مختلف طراحی و تولید می گردند.
2- شیب هرمی این نوع دکل ها، حداکثر یک درجه بوده و شیب مذکور می تواند تا سکشن انتهایی دکل امتداد یابد.
3- حداکثر عرض قاعده این نوع دکل ها (در تیپ 36 متری) 2 متر و حداقل عرض قاعده فوقانی در تمام انواع دکل های ICB ، هفتاد و پنج سانتیمتر می باشد.
4- حداقل تعداد لایه های فوندانسیون پیش ساخته برای سبک ترین نوع این دکل ها، 4 لایه با ضخامت سی سانتیمتر می باشد.
5- حذف زمان آرماتوربندی و گیرایی فوندانسیون، کاهش چشمگیر قطعات ریز دکل، کاهش انحراف المان ها، سرعت افراشته سازی زیاد، از ویژگی های ممتاز این نوع دکل ها می باشد.

برای اطلاع از قیمت انواع دکل ها و محصولات و خدمات شرکت تاورکو می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل نمایید. به صورت کامل در رابطه با قیمت دکل خود ایستا به ما مشتریان عزیز مشاوره دهند و از قیمت روز مطلع شوید.