دکل خودایستا 

یکی از معروف ترین و شاید حرفه ای ترین انواع دکل ، دکل خود ایستا می باشد . این نوع دکل در دو تیپ عمده دکل خود ایستا سه پایه و دکل خود ایستا چهار پایه تولید میشود . البته هر کدام از این تیپ ها بسته به نوع مواو مصرفی مانند لوله و میلگرد به سری های مختلف طبقه بندی میشوند . به عنوان مثال دکل خودایستا چهار پایه لوله و نبشی .

یکی از ویژگی های دکل خودایستا که این نوع دکل را باسایر دکل ها از قبیل مهاری متمایز میکند طراحی و محاسبه جداگانه برای هر اصله دکل خود ایستا می باشد . چرا که این نوع دکل با توجه به میزان بارگذاری تجهیزات رادیویی و مخابراتی ، باد منطقه و همچنین زمین محل نصب دکل خود ایستا دارای طراحی و محاسبات جداگانه ای می باشد .

کاربرد های این نوع دکل : 

این نوع دکل برای زمان و مکان های مناسب است که اولا شما فضای بسیار زیادی برای نصب دکل داشته باشید . دوما تجهیزات بسیار زیاد و یا با وزن زیادی را برای نصب برو روی دکل در نظر داشته باشید . این دو خواسته امکان و یا نیاز اولین و مهمترین پیش نیاز ها می باشد .  برای تصمیم به اینکه دکل خودایستا باشد . البته قیمت دکل خودایستا نیز در تصمیم گیری ها اصولا تاثیر گذار است .

جدا از این موارد ارتفاع بسیار بلند نیز گاها انتخاب کارفرما را به سمت انتخاب دکل خودایتسا می برد . زیرا عموما این نوع دکل با ارتفاع بالای 30 متر ساخته میشود .

 

نصب دکل خودایستا :

 

علاوه بر موارد گفته شده در بالا خاک و یا زمین محل نصب دکل خودایستا نیز عامل مهمی برای انتخاب این نوع دکل می باشد . زیرا به دلیل وزن بالای این تیپ از دکل ها هم باید زمین مناسبی برای نصب وجود داشته باشد . و هم فونداسیون و پی ریزی اصولی ، مهندسی و فنی انجام پذیرد . تا این سازه مستحکم و پا بر جا باقی بماند . زیرا عوامل بسیاری مانند باد و یا نشست زمین ، ممکن است نصب دکل خودایستا را با مشکل مواجه کند . که نتیجه آن بر هم خوردن تنظیمات یا به اصطلاح تیونینگ تجهیزات و دیش های مخابراتی نصب شده بر روی دکل می باشد .

یک نوع از دکل های خاص خودایستا دکل RDS است که در زیر توضیح مختصری میدهیم .

دکل خود ایستا طرح RDS

دکل RDS همانند دکل ICB پایه های اصلی آن از لوله بدون درز که به آن مانیسمان می گویند تشکیل شده است. قطعات داخلی این نوع دکل شامل بریس ها ، هوریزنتال ها ، ریداندنت ها و … می باشد. این اجزا از نبشی ساخته می شوند. پایه های اصلی دکل RDS نسبت به دکل خود ایستا های دیگر بهم نزدیک می باشد. که این ویژگی برای فضا های کوچک مانند فضای شهری بسیار مناسب می باشد که عموما برای نصب آنتن های مایکروویو ، موبایل و وایرلس استفاده می شود.

 

دکل خود ایستا RDS

دکل خود ایستا RDS

 

سایر تیپ های دکل خود ایستا 

برای اطلاع از قیمت انواع دکل ها و محصولات و خدمات شرکت تاورکو می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل نمایید تا به صورت کامل در رابطه با قیمت دکل خود ایستا به ما مشتریان عزیز مشاوره دهند و از قیمت روز مطلع شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط