دکل دوربین ترافیکی از نوع دکل منوپل (تک پایه) هستند.این دکل‌ها برای نصب دوربین مدار بسته در جهت افزایش بُرد دید دوربین و کاهش دسترسی غیر مجاز و همچنین ایجاد زاویه دید مناسب کاربرد دارند. با توجه به فضای کمی که اشغال می‌ کنند مد نظر قرار گرفته و در محیط‌ های شهری که زمین از ارزش بالائی برخوردار است استفاده می‌ شود.

ظرفیت باربری آن ها محدود بوده و تنها با جرثقیل نصب می‌ شوند. بنابراین در محلی باید نصب شوند که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد. بر اساس مورد استفاده آن در شرایط مختلف اقلیمی ( از نظر میزان شدت وزش باد یا قرار داشتن در کنار مسیر های پر ارتعاش ) و کاربرد آن در جا های مختلف ، بسته به میدان دید مورد نیاز و نیز گاهی بر اساس سلیقه ، در طول های مختلف طراحی و ساخته می شوند.

می تواند از جنس آهن با روکش گالوانیزه و یا بدون روکش بوده و یا حتی در شرایطی خاص از آلومینیوم و یا آلیاژ های دیگر استفاده نمود.

 

دکل دوربین ترافیکی

دکل دوربین ترافیکی

نکاتی در مورد دکل دوربین ترافیکی

در صورت عدم رعایت استانداردهای تعیین شده جهت ساخت ، پایه دوربین دچار لرزش خواهد شد. این لرزش تاثیر مستقیمی بر کیفیت تصویر دوربین نصب شده بر روی دکل خواهد گذاشت. جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی ، این پایه ها معمولاً با گالوانیزه گرم (HOT DEEP GALVANIZED) پوشیده می شوند. یا بنا به سلیقه و سفارش مشتری از رنگ اپوکسی جهت زیباتر شدن و هماهنگی با محیط کاربری دکل استفاده می گردد.

دکل های دوربین معمولاً به صورت ساده و یا نردبان و سبد دار LADDER PLAT FORM جهت سهولت سرویس دوربین ها طراحی ، ساخته و نصب می گردند. دوربین های نظارتی نصب شده بر روی پایه های مرتفع معمولاً بصورت وایرلس اجرا می گردند.

 

دکل دوربین ترافیکی

دکل دوربین ترافیکی

انواع دکل دوربین :

چند وجهی ، لوله ای ، مکعبی ، ماژولار

موارد استفاده از دکل دوربین به شرح ذیل می باشد :

  1. ساخت پایه جهت نصب دوربین سیستم های امنیتی و نظارتی ( دوربین های اسپیددام ، ثابت و … ).
  2. ساخت پایه جهت نصب دوربین های کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک (دکل دوربین ترافیکی ).
  3. ساخت پایه جهت نصب دوربین های ثبت تخلف راهنمایی و رانندگی . تاورکو