برج یا دکل روشنایی استادیومی چیست ؟

 

دکل روشنایی استادیومی برای تامین روشنایی استاندارد زمین های ورزشی، استادیوم ها،. میادین ورزشی با ارتفاع مختلف توسط تاورکو طراحی و تولید می گردد.

برج های استادیومی نیز در دو نوع ثابت و متحرک ساخته میشود . کاربرد معمول نوع متحرک در دکل هایی می باشد که دارای وزن سبد ( هد ثابت + پروژکتور) تا میزان خاصی باشد و اغلب در زمین های کوچکتر و یا فضاهایی که نیاز به لوکس نوری کمتری داشته باشند استفاده میشود. در نوع متحرک در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر پروژکتورها، سبد با استفاده از کنترل. الکتریکی و نیروی مکانیکی ناشی از موتور، به پایین منتقل شده و رفع عیب انجام می گیرد.

 

دکل روشنایی استادیومی

دکل روشنایی استادیومی

برج نوری استادیومی

نوع ثابت نیز به طور معمول در استادیوم های بزرگتر که دارای. زمین بازی استاندارد و بالطبع نیاز به لوکس نوری بیشتری دارند استفاده می گردد. خاطرنشان می گردد این نوع برج ها دارای نردبان و سکو در بالای برج به منظور تعمیر و نگهداری پروژکتورها هستند.

مبنای اصلی طراحی این پایه ها بر اساس نوع کاربری ورزشگاه، میزان لوکس نور مورد نیاز،. ایجاد محیطی یکنواخت و به دور از ایجاد خیرگی برای بازیکنان و تماشاچیان می باشد.

از دیگر موارد مصرف برج پرده ای، محل هایی می باشد که امکان نصب برج روشنایی محوطه ای. در مرکز محوطه وجود نداشته باشد و یا اینکه به هر دلیلی نیاز به پرتاب نور به یک سمت باشد. تاورکو طراح و تولید کننده دکل روشنایی استادیومی می باشد.

برج روشنایی استادیومی

برج روشنایی استادیومی

محاسبه ارتفاع پایه دکل روشنایی و تعداد و توان پروژکتورها بر اساس استانداردها و تعاریف بین المللی. با استفاده از نرم افزارهای مهندسی روشنایی نظیر DIALUX  و CALCULUX  انجام می شود. کلیه قطعات فلزی به منظور ایجاد مقاومت در برابر فرسایش و زنگ زدگی توسط عملیات آبکاری و طبق استاندارد های ‎ CAN/CSA G164، ISO 1461‎، ‎ASTM A123و AS/NZS 4680 دارای پوشش گالوانیزه گرم (روی) میگردند. انجام فونداسیون، نصب دکل ها، اجرای سیستم روشنایی و سیستم کنترل از راه دور تاسیسات. در صورت درخواست کارفرما قابل اجرا است.

مشخصات فنی برج نوری استادیومی

محاسبه ارتفاع برج و تعداد و نوع پروژکتور ها بر اساس ابعاد زمین ورزشگاه بوسیله. نرم افزارهای مهندسی طراحی برج ها در دو نوع هد ثابت و متحرک مطابق با آئین نامه ۵۱۹ و استانداردهای بین المللی پایه تلسکوپی با امکان نصب نردبان (لدر) , سبد (بسکت) و سکو در نوع برج با هد ثابت.

دارای دفترچه محاسبات سازه، روشنایی و بتن

پوشش کلیه قطعات با گالوانیزه گرم به روش غوطه وری با ضخامت متوسط ۹۰ میکرون

استفاده از چراغ چشمک زن، میله برق گیر و مدار کنترل و فرمان مناسب.تاورکو

 1. Nestor Shinn

  12 آبان 1398

  تشکر خوب بود

 2. Candace Lapp

  17 آبان 1398

  یک مطلب مفید راجع به دکل روشنایی استادیومی بود

 3. Rhys Buring

  22 آبان 1398

  دکل روشنایی استادیومی جزو دسته دکل های منوپل است ؟

 4. Magda Winning

  24 آبان 1398

  دکل روشنایی استادیومی دکل جدیدی بود برای من ممنون

 5. Magaret Rutter

  1 آذر 1398

  متن مفیدی راجع به دکل روشنایی استادیومی بود تشکر

 6. Debbie Hope

  2 آذر 1398

  دکل های روشنایی استادیومی از نوع منوپل هستند ؟

 7. Valarie Richer

  6 آذر 1398

  نحوه ساخت دکل روشنایی استادیومی چیست ؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط