دکل منوپل

دکل منوپل سازه ای است فلزی با سطح مقطع دایره شکل و به صورت استوانه که قطر این استوانه در پایین و پایه دکل قطور تر و هر چه با تاج دکل یا قسمت بالای دکل نزدیک تر میشود از قطر آن کاسته میشود . این نوع دکل در دونوع دکل منوپل فلنچی و دکل منوپل اورلب و به دو صورت لوله ای و چند وجهی ساخته میشود . در این مطلب نوع دکل منوپل اورلب توضیح خواهد داده شد که در هر دو تیض دکل لوله ای و چند وجهی قابل ساخت می باشد .

 

سکشن دکل منوپل دوربین مداربسته

سکشن دکل منوپل دوربین مداربسته

کاربرد دکل منوپل

دکل منوپل را میتوان جزو سازه های فلزی نام برد که در مقایسه با سایر انواع دکل ها همچون خودایستا و دکل مهاری کارایی و موارد مصرف بسیار بیشتری دارد . از استفاده دکل منوپل اورلب در ارتباطات مخابراتی و وایرلسی گرفته تا استفاده به منظور پایه دوربین مدار بسته شهری و امنیتی و نظارتی و همچنین پایه تابلو های تبلیغات و برج نوری و روشنایی ، چراغ خیابانی و … همه در رسته انواع دکل منوپل قرار میگیرند که حال یا به صورت دکل منوپل اورلب ساخته میشوند و یا فلنچی و بازهم یا در تیپ لوله ای یا چند وجهی .

تعریف دکل منوپل اورلب

در ساخت این مدل از دکل منوپل سکشن های دکل به شکلی طراحی و ساخته میشوند که انتهای یک سکشن درون ابندای سکشن بعدی قرار گیرد و میتوان آن را به یک آنتن رومیزی تلویزسون های قدیمی تشبیه کرد . به طور کلی این نوع دکل یک کدکل اسپیرال کاملا صاف میباشد که محل اتصال و تلاقی سکشن های آن بر خلاف فلنچی که بر روی هم قرار میگرفتند ،‌ داخل هم قرار میگیرند . معمولاً به دلیل اینکه از بخش های کمتری این نوع دکل ساخته شده است، سبک تر می باشد که این یک مزیت برای این نوع دکل به حساب می آید.

 

دکل منوپل اورلب

دکل منوپل اورلب

طراحی و ساخت دکل لوله ای اورلب

از آنجایی که بخش کمتری از این نوع دکل ها ساخته میشوند نسبتا سبک میباشند که این مورد خود یک مزیت برای این تیپ دکل ها محسوب میشود . همچنین میبایست مقاومت دکل به صورت کامل در مقابل باد کنترل شود. و از آنجا که معولا دکل منوپل اورلب با ارتفاع کمتری ساخته میشود مناسب نصب در ارتفاعات می باشد .

تولید دکل منوپل در کارخانه تاورکو

مجموعه TOWERCO با فعالیت تخصصی بر روی تولید انواه دکل مخابراتی از جمله دکل منوپل تمام تیپ ها و مدل های دکل های اسپیرال و لوله ای را به منظور هرگونه استفاده از قبلی دگل مخابراتی و یا دکل پرچم و پایه چراغ راهنمایی و … به صورت حرفه ای و سفارشی تولید میکند .. به منظور ارتباط با کارشناسان و دریافت دکل مطابق با استاندارد و نیاز خود بهتر از از طریق صفحه تماس با ما  ارتباط برقار کنید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط