نشانی دفتر: هروی، گلستان پنجم، کوی فرود غربی، پلاک ۲۸
تلفن: 0098-2192001029
شبکه های اجتماعی:
bg_image
ارسال شده توسط

m.vafabakhsh

آیا میدانید دکل مهاری چیست ؟

برای اینکه بدانید دکل مهاری چیست ؟ تا انتهای این متن با ما باشید . یکی از معروف ترین دکل های مخابراتی . و شاید به جرات می توان گفت پرکاربردترین نوع دکل های مخابراتی . لااقل در ایران و خاورمیانه  مهاری می باشد . تولید کنندگان دکل بسیاری در ایران تولید این نوع دکل را مدعی میشوند . اما تاورکوبه عنوان یکی از صادرکنندگان این نوع دکل . امیدوار است شما مشتریان و علاقه مندان به صنعت دکل . با مطالعه این مطلب آگاهی خود از تولید  مهاری و کاربرد ها و مزایایی آن را بالا ببرید . و متوجه تفاوت های موجود در بازار دکل شوید .و همین راجع به قیمت دکل .

به  دکل هایی گفته می شود که به وسیله سیم مهار به زمین یا تکیه گاه دیگری مهار گردد

در ادامه شما را با کاربرد های این دکل و انواع آن آشنا می سازیم :

تولید دکل مهاری

تولید دکل مهاری

دکل های مهاری چه کاربردی در شبکه اینترنت دارد؟

دکل مهاری چیست و چه کاربردی در شبکه انجام می دهند؟

این نوع دکل ها هم برای شبکه برق استفاده میگردد و هم برای شبکه اینترنت مصرف دارد . ما باید برای انتقال داده ها به مناطق با فاصله دوراز  یک منبع گیرنده قوی بهره ببریم  که امواج را ازرستنده ما  بگیرد و به دستگاه های که در آن سمت خط انتقال داده  هستند ارسال کند. این نوع دکل ها  اکثرا  برای گرفتن امواج رادیویی و اینترنت پرسرعت (G35 و G45) استفاده میشود.در این موضوع به معرفی دکل ها او انواع آن می پردازیم.

 مهاری به دکل های میگویند. که با سیم مهار (بوکسل) به زمین یا تکیه گاه دیگری متصل و مهار می گردد. و بیشتر در نقاطی که فضا و وسعت بالایی دارند استفاده میشود. این دکل ها به علت سبک بودن و وزن پایین، مزیت و کاربردهای زیادی دارند. که در این مقاله با برخی از این مزایا و ویژگی های آن آشنا می گردید.

تاریخچه و قیمت دکل  :

برای اولین بار این نوع دکل در کشور کانادا و توسط شرکت ساخت دکل  ROHN  کانادا ساخته شد و هدف از تولید برج مهاری، استفاده از آن به عنوان دکلی موقتی که امکان نصب سریع و مزیت جابه جایی و برپایی مجدد را دارا باشد . و با توجه به وسعت و پهناوری کشور کانادا هیچ محدودیتی از لحاظ فضا برای  نصب مهاری وجود نداشت و همینطور قیمت پایین این دکل ها در مقایسه با قیمت دکل های خودایستا منتهی به گسترش مصرف این محصول شد.

شماتیک دکل مهاری

شماتیک دکل مهاری

دکل های مهاری به خاطر  وزن سبک وپایین بودن قیمت دکل و هزینه مناسب تامین و نصب، در مقایسه با سایر انواع دکل ها در کشور ایران به عنوان یک راه کار دائمی و کم هزینه که مورد استقبال و کاربرد گسترده می باشد قرار گرفت.

اما متاسفانه در کشور ما بدون رعایت فاصله های استاندارد و مورد نیاز برای نصب سیم مهاری  (بوکسل) و بدون محاسبه و اندازه گیری  بارگذاری مناسب هر دکل، این دکل ها  به صورت انبوه و غیر استاندارد در همه جای کشور و به خصوص شهرهای بزرگ مورد استفاده قرار گرفته است ، که این امرمنتهی به سقوط دکل ها  در زمان های مختلف گردیده.

همینطور ارتفاع بلند برج ها و ساختمان ها در کلان شهرها بهترین محل برای نصب آنتن های مخابراتی ، بی سیم و یا دیش های مخابراتی کوچک اینترنت بر روی این نوع دکل به شمار می روند .

حال شما میدانید دکل مهاری چیست ؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط