توضیح و تعریف دکل مهاری

برای شما توضیح و تعریف دکل مهاری را در این مطلب میگنجانیم. از سکشن دکل مهاری G35  تا دکل مهاری G45 و غیره .  دکل مهاری یکی از انواع دکل که عرض آن در تمام طول دکل به یک اندازه می باشد و تغییر نمی کند و توسط سیم های مهار نگه داری و مهار می شود. این دکل ها برای نصب دکل ، نیاز به فضای زیادی دارند، از مزیت های این دکل ها می توان به مقرون به صرفه بودن و سرعت نصب بالای آن اشاره کرد.

"سکشن

ویژگی های این نوع دکل

این نوع دکل ها برای نصب آنتن های بیسیم – آنتن های اینترنتی – آنتن های وایرلس – دیش های کوچک مناسب می باشد. زیرا این نوع دکل برای بارگذاری های سبک ساخته و طراحی شده است و به دلیل وزن بسیار کم قابلیت نصب بر روی انواع سازه های فلزی و بتنی مانند سوله ها و ساختمان ها را دارد. قیمت این نوع دکل نسبت به سایر دکل ها بسیار ارزان تر می باشد. و نصب آن به سرعت و در کوتاه تربن زمان انجام می شود.

با توجه به سرعت باد محل نصب، بارگذاری و ارتفاع، دکل های مهاری با قاعده های مثلثی و مربعی و توسط لوله و میلگرد یا نبشی ساخته می شوند. عددی که مقابل G قرار دارد اندازه قاعده دکل را نشان می دهد. مثلا در دکل های مهاری  G25 اندازه قاعده ۲۵ سانتی متر می باشد. در دکل های مهاری مانند دکل های خود ایستا برای جلوگیری از زنگ زدگی وخوردگی از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود.

بدنه مهاری از لوله و میلگرد یا نبشی تشکیل شده است. که توسط سیم مهار به زمین و یک جای مستحکم وصل شده است. با این روش، ایستایی دکل تامین میشود. شرکت ROHN کانادا برای اولین بار دکل های مهاری را طراحی و تولید نمود. از ویژگی ها و مزیت دکل های مهاری نسبت به دکل های مخابراتی، قیمت نسبتا پایین، نصب آسان و وزن کم می باشد. و اما ضعف این نوع دکل این است که فضای نسبتا زیادی را برای نصب مهارها در بر میگیرد. اما به خاطر مزیت های آن اگر محیط شهری، فضای کافی را داشته باشد میتوان این دکل ها را بر روی ساختمان ها به آسانی نصب نمود.

دکل های مهاری سری G

یکی از انواع دکل ها، سری G می باشد. سکشن های این نوع دکل ها با جوش CO2 توسط لوله و میلگرد ساخته می شود. اندازه این سکشن ها حدود ۳ متر می باشد. دکل های مهاری سری G متناسب با ارتفاع و بارگذرای دکل، از لوله ۳ با ضخامت ۲ میلیمتر و میلگرد ساده سایز ۸ یا ۱۰ ساخته می شود.

با توجه به ابعاد و نوع ساخت، دکل های مهاری سری G شامل موارد زیر است  :

 1. دکل های مهاری G25

 2. دکل های مهاری G35

 • دکل مهاری G35 میلگرد ۸ : تا ارتفاع ۱۵ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G35 میلگرد ۱۰ : تا ارتفاع ۳۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G45

 • دکل مهاری G45 : تا ارتفاع ۴۵ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G45 چهار وجهی : تا ارتفاع ۶۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G55

 • دکل مهاری G55 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۹۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G55 لوله نبشی : تا ارتفاع ۹۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G65

 • دکل مهاری G65 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۱۲۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G65 لوله نبشی : تا ارتفاع ۱۲۰ متر قابل نصب می باشد.
 1. دکل های مهاری G80

 • دکل مهاری G80 لوله میلگرد : تا ارتفاع ۱۴۰ متر قابل نصب می باشد.
 • دکل مهاری G80 لوله نبشی : تا ارتفاع ۱۴۰ متر قابل نصب می باشد.

"دکل مهاری G35

 

 انکرراد :


مورد دیگری از متعلقات دکل های مهار انکرراد ها جهت اتصال سیم های مهار به فونداسیون مورد استفاده قرار می گیرند، سایز انکرراد ها بنا به تعداد سیم های مهاری تغییر میکند. جهت عدم خوردگی انکرراد ها نیز از گالوانیزه گرم بهره گرفته می شود.

انکربولت :

متعلقات دکل های مهاری دیگر که جهت اتصال دکل های مهاری به فونداسیون از انکر بولت استفاده می شود، تعداد انکربولت ها بر اساس ارتفاع و وزن دکل از ۱ تا ۳ عدد متغیر است. در انکربولت نیز گالوانیزه شدن قسمت های بیرون زده الزامیست.

در ادامه یاد آور میشود تاورکو به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان انواع دکل های مهاری در تیپ ها و مدل های مختلف . چه در بازار داخل و چه در بازار کشورهای منطقه و همسایه همچون عراق ، سوریه ، افغانستان و … . کلیه مراحل تولید دکل های مهاری تا گالوانیزه ، رنگ و نصب دکل و پشتیبانی دکل را به صورت حرفه ای با تیم بسیار حرفه ای و مجرب در این حوزه انجام می دهد .
برای دریافت قیمت دکل و سایر مشاوره های فنی پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان فروش دکل در تاورکو تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط