سری دکل های G45  چه نوع دکلی هستند ؟

دکل های مهاری به دکل هایی گفته می شود که به وسیله سیم مهار به زمین یا تکیه گاه دیگری مهار گردد .

در این سبک دکل ها به خاطر سبک بودن و کم وزن بودن دارای مزیت هستند.  و در جاهایی که فضا به اندازه کافی مهیا نباشد. مورد استفاده می باشند. اغلب در شبکه تلفن همراه، رادیو و بی سیم و شبکه های رایانه ای مورد استفاده قرار هستند. این نوع دکل ها قابلیت نصب در پشت بام منازل و ساختمان ها را دارند و اضافه بر اینکه ارتفاع ساختمان به بلندی محل نصب آنتن ها کمک کرده. در مناطق شهری مزیت فراوان دارد. این سبک دکل ها در صورتی که برروی زمین نصب شوند . محتاج به فضای بیشتری جهت نصب سیم مهارها دارند. به دلیل سبکی وزن، قیمت این دکل ها کمتر از دکل های دیگر بوده و نصب آن ها ساده و کم هزینه می باشد . این دکل ها بسته به ابعاد و نوع ساخت به چند دسته تقسیم می شوند.

 

دکل مهاری G45

دکل مهاری G45

دکل مهاری G45

پایه های اصلی دکل از لوله بدون درز به قطر ۳ سانتیمتر و ضخامت ۲ میلیمتر .و اتصالات بین لوله ها از میلگرد ساده به ضخامت ۱۰ میلیمتر  می باشند که به صورت زیگزاگ مابین لوله ها طبق استاندارد در ۸ ردیف به صورت پله جهت استحکام و سهولت بالا رفتن از دکل توسط جوش CO2 به هم متصل می گردند.

هر قطعه ۳ متری از دکل که به آن سکشن گفته می شود، پس از مونتاژ و اتمام ساخت با گالوانیزه گرم پوشش داده می شود تا برای مدت زمان طولانی از خوردگی و زنگ زدگی محافظت شود .

این نوع دکل به دلیل وزن پایین ، بیشتر برای نصب بر روی ساختمان ها در فضای شهری جهت نصب آنتن های سبک مخابراتی و دیش های کوچک اینترنتی استفاده می شود. قیمت دکل مهاری با توجه به سبک بودن وزن آن بسیار کمتر از دکل های خود ایستا و دکل های منوپل می باشد .

مزایای مهاری :

  • وزن کم
  • قیمت ارزان
  • نصب آسان
  • قابلیت نصب بر روی پشت بام خانه ها

معایب مهاری :

  • اشغال فضای زیاد
  • ظرفیت بارگذاری کم

انواع دکل سری G45 

از انواع آن می توان به دکل های سری G45 اشاره کرد . این دکل ها به صورت سه ضلعی  به صورت سکشن های سه متری که پایه ها از لوله نمره 3 بوده که در دو تیپ A و B به ترتیب با میلگردهای نمره 8 یا 10 به صورت خرپایی به هم متصل می شود. دکل های مهاری با باربری بسیار کم و تنها برای نصب آنتن های بی سیم و یا دیش های کوچک اینترنت استفاده می شوند. عدد مقابل G  نشان دهنده عرض قاعده بخش ها به سانتیمتر می باشد. یعنی عدد 45 در این مدل بیانگر  عرض قاعده 45 سانتی متری هر یک از سه   وجه این نوع از دکل می باشد . این نوع دکل جهت نصب حداکثر ارتفاع 81 متر توصیه می شود .

 

دکل مهاری G45

دکل مهاری G45

این دکل ها به دلیل سبکی، بیشتر در پشت بام ها نصب می شوند و در هر 9 متر و گاهی در هر 6 متر به وسیله سیم مهار از سه جهت با زاویه 120 درجه مهار می شوند. هر سکشن از یک بدنه لوله ای و اتصالات میلگردی که از طریق جوش CO2 به هم متصل شده اند تشکیل شده است. سکشن ها (قطعات 3 متری) به صورت مثلثی یا مربعی شکل بوده و هر سکشن طبق استاندارد دارای 8 ردیف پله جهت افزایش مقاومت و ایستایی دکل و همچنین سهولت برای بالا رفتن از آن طراحی شده است .
جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی، دکل ها دارای پوشش گالوانیزه گرم هستند.

متعلقات دکل مهاری:

اجزای این نوع دکل ها شامل سکشن (بدنه)، بیس پلیت، سیم مهاری، مهار کش، کرپی (کلمس)، صفحه تعادل، گوشواره، تاج سر دکل، تسمه کمربندی، پیچ و مهره و… می باشد.

صفحه تعادل 3 سوارخه و 6 میل می باشد .

برای اطلاع ازآخرین قیمت انواع دکل ها و محصولات و خدمات شرکت تاورکو می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل نمایید تا به صورت کامل در رابطه با قیمت دکل مهاری به ما مشتریان عزیز مشاوره دهند و از قیمت روز مطلع گردید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط