تعریف تیپ دکل مهاری G55 چیست ؟

مانند تعریف سایر تیپ های مهاری اینبار هم همان جمله را ذکر میکنیم . که : دکل های مهاری به آن دسته از دکل هایی گفته می شود که به وسیله سیم مهار به زمین یا تکیه گاه دیگری مهار گردد . سکشن دکل مهاری G55 نیز از این قائده مستثنی نمی باشد . شما را با این نوع و متعلقات دکل G55 آشنا می کنیم .

مزایایی این تیپ چیست ؟ 

این سری از دکل ها به دلیل وزن پایین و سبکی وزن مزیت دارند و در مکان هایی که فضا به قدر کافی موجود باشد استفاده می گردد. اغلب در شبکه تلفن همراه، رادیو و بی سیم و شبکه های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این دکل ها قابلیت نصب در پشت بام منازل و ادارات را داشته و علاوه بر اینکه ارتفاع ساختمان به بلندی محل نصب آنتن ها کمک کرده، در مناطق شهری مزیت فراوان دارد. این نوع دکل ها در صورتی که روی زمین نصب گردد نیاز به فضای زیادی جهت نصب سیم مهارها دارد. به خاطر سبکی وزن، بهای این دکل ها کمتر از دکل های دیگر بوده و نصب آن ها ساده و کم هزینه است. این دکل ها بسته به ابعاد و نوع ساخت به چند دسته تقسیم می شوند.

 

انواع تیپ های G55 

از انواع آن  به دکل های سری G55 اشاره میکنیم. این سری دکل ها به صورت سه ضلعی و چهار ضلعی  به صورت سکشن های سه متری که پایه ها از لوله نمره 3 بوده که در دو تیپ A و B به ترتیب با میلگردهای نمره 10 و 12 به صورت خرپایی به هم متصل می شود. درست مانند تمام سری های که در قبل به آنها پرداختیم . دکل های مهاری با باربری بسیار کم و تنها برای نصب آنتن های بی سیم و یا دیش های کوچک اینترنت استفاده می شوند. عدد مقابل G  نشان دهنده عرض قاعده بخش ها به سانتیمتر هستند. یعنی عدد 55 در این مدل بیانگر  عرض قاعده 55 سانتی متری هر یک از سه یا چهار  وجه این نوع از دکل می باشد . این نوع دکل جهت نصب حداکثر ارتفاع 110 متر توصیه می شود .
دکل مهاری G55

دکل مهاری G55

این دکل ها به دلیل سبکی، بیشتر در پشت بام ها نصب می شوند و در هر 9 متر و گاهی در هر 6 متر به وسیله سیم مهار از سه جهت با زاویه 120 درجه مهار می شوند. هر سکشن از یک بدنه لوله ای و اتصالات میلگردی که از طریق جوش CO2 به هم متصل شده اند تشکیل شده است. سکشن ها (قطعات 3 متری) به صورت مثلثی یا مربعی شکل بوده و هر سکشن طبق استاندارد دارای 8 ردیف پله جهت افزایش مقاومت و ایستایی دکل و همچنین سهولت برای بالا رفتن از آن طراحی شده است .
جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی، دکل ها دارای پوشش گالوانیزه گرم هستند.

متعلقات دکل مهاری G55 :

اجزای این نوع دکل ها شامل سکشن (بدنه)، بیس پلیت، سیم مهاری، مهار کش، کرپی (کلمس)، صفحه تعادل، گوشواره، تاج سر دکل، تسمه کمربندی، پیچ و مهره و… می باشد.

صفحه تعادل 3 سوارخه و 6 میل می باشد .

برای اطلاع از قیمت انواع دکل ها خصوصا سکشن دکل مهاری G55  و محصولات و خدمات شرکت TOWERCO می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل نمایید تا به صورت کامل در رابطه با قیمت دکل مهاری به ما مشتریان عزیز مشاوره دهند و از قیمت روز مطلع شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط