دکل خود ایستا ۳ پایه تمام نبشی

یکی از انواع دکل های ۳ پایه ، دکل ۳ پایه تمام نبشی می باشد. اجزای داخلی این دکل از بریس ، هوریزنتال ، ریداندنت و … تشکیل شده است و از نبشی ۹۰ درجه ساخته شده اند. پایه های اصلی این دکل نیز از نبشی ۶۰ درجه ساخته شده است.

این نوع دکل ها دارای ۳ یا ۴ پایه اصلی بوده و قطعات داخلی آن به صورت خرپایی. به هم متصل میشوند و معمولا برای نصب آنتن های مایکروویو ، موبایل و وایرلس می باشد. دکل ۳ پایه تمام نبشی می تواند از انواع تجهیزات و آنتن های مخابراتی نگهداری کند. تحمل فشار نیروی باد های مختلف بر دکل را دارند.

دکل خودایستا تمام نبشی

دکل خودایستا تمام نبشی

روش های ایجاد زاویه ۶۰ درجه در خود ایستا ۳ پایه تمام نبشی

روش اول‌: بر روی نبشی های پایه اصلی یک نیرو مکانیکی وارد می کنیم. قبل از این که قطعات دکل را به هم متصل کنیم ، بین بال ها زاویه را از ۹۰ درجه به ۶۰ درجه تغییر حالت می دهیم.

روش دوم: در روش اول وقتی نبشی ها را خم می کنیم ، ترک هایی بر روی نبشی ها به وجود می آید. در نتیجه برای رفع این مشکل می توان در محل خم از پلیت های اتصال روی محیط  جهت متصل کردن نبشی های داخلی به پایه اصلی ، از یک مثلث متساوی الاضلاع استفاده کرد.

 

دکل های خود ایستا:

دکل های خود ایستا اصطلاحاْ به دکل هایی گفته می‌شود که دارای ٣ یا ٤ پایه بوده و پایه ها با اعضای خرپائی به هم متصل می‌شوند.

دکل خودایستا سه پایه تمام نبشی :

دکل های خودایستا سه پایه تمام نبشی ، از نبشی ساخته می شوند . پایه های اصلی ( Leg )  از نبشی بوده، که بسته به نوع طراحی دکل از نبشی  ST37 و یا ST52 استفاده می شود . قطعات داخلی این دکل ها شامل بریس ها، هوریزنتال ها ، ریداندنت ها و … از نوع نبشی می باشد .

 

کاربرد :

•    نصب آنتن های مایکروویو ( Microwave )
•    نصب آنتن های موبایل ( Mobile )
•    نصب آنتن های بیسیم  ( Wireless )

نحوه ساخت :

در ابتدا نبشی ها را سوراخ کرده ، سپس نبشی ها توسط پیچ های پر مقاومت 8/8 یا 9/10 به یکدیگر متصل می شوند . در برخی از مواقع ممکن است برای فراهم نمودن شرایط اتصال از پلیت های کمکی نیز استفاده کرد .

برای ایجاد زاویه 60 درجه در دکل های خودایستا سه پایه تمام نبشی از دو روش می توان استفاده کرد :
روش اول : با اعمال نیروی میکانیکی بر روی نبشی های پایه اصلی ، زوایه بین بالها را از 90 درجه به 60 درجه تغییر حالت دهیم و سپس قطعات را به یکدیگر متصل کنیم .
روش دوم : خم کردن نبشی ها در روش اول ، باعث بوجود آمدن ترک های ریزی بر روی آن ها می شود . در نتیجه جهت حذف این معایب می توان جهت اتصال نبشی های داخلی به پایه اصلی ، در محل خم از پلیتهای اتصال روی محیط یک مثلث متساوی الاضلاع استفاده کرد .

 

 

دکل های خود ایستا سه پایه تمام نبشی

دکل های خود ایستا سه پایه تمام نبشی

 

مزیت :

•    حذف معایب جوشکاری
•    امکان بررسی و بازرسی تمامی قسمت های دکل
•    حذف لوله و استفاده از نبشی که در مناطق با رطوبت بالا بسیار تاثیر گذار خواهد بود

 

معایب :

•    تغییر ویژگی های مقاومتی دکل ، به دلیل وجود خم 60 درجه پایه ای اصلی
•    مشکلات حین نصب دکل ، به دلیل فضای کم در زاویه 60 درجه

*دکلهای مخابراتی تولیدی این شرکت به شرخ ذیل می باشد:

 دکلهای خود ایستا 3 پایه تمام نبشی تا ارتفاع 120 متر
 دکلهای خود ایستا 3 پایه لوله و نبشی تا ارتفاع 120 متر
 ساخت متعلقات، ملزومات و اتصالات مورد نیاز دکلها و سیستمهای مخابراتی

برای اطلاع از قیمت انواع دکل ها و محصولات و خدمات شرکت تاورکو می توانید با مشاورین فروش ما تماس حاصل نمایید تا به صورت کامل در رابطه با قیمت دکل خود ایستا به ما مشتریان عزیز مشاوره دهند و از قیمت روز مطلع شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط