موارد استفاده دکل در صنایع مختلف

دکل در صنایع بسیار گسترده ای کاربرد دارد ، اما در برخی صنایع نیاز به انواع دکل ( دکل خودایستا ، دکل منوپل و دکل مهاری ) یک نیاز است . زیرا در برخی از صنعت ها نبود دکل به طور کل اصول وجود آن صنعت را زیر سوال میبرد . در این مطلب سعی داریم به صورت تیتر وار مهمترین صنایع ای که جود سازه های دکل از مهمترین ارکان آن محسوب میشوند را ذکر کنیم .

دکل مخابراتی در صنعت مخابرات

اصولا میتوان گفت که دو واژه دکل و مخابرات به صورت غیر منفک میباشند . در اغلب موارد کلمه دکل و مخابرات در کنار یکدیگر هستند زیرا در صنعت مخابرات بیشترین نوع کاربری انواع دکل را داریم از دکل های سبک تک تایه تا دکل های عظیم چهار پایه . بدیهی است برای ایجاد هرگونه ارتباط و لینک بین نقاط مختلف نیاز به استفاده از دکل های مخابراتی متفاوتی می باشد . پس به جرات میتوان گفت استفاده از دکل در صنعت مخابرات بیشترین کاربرد را دارا می باشد .

صنعت برق

میتوان اینطور گفت که ، همانطور که صنعت مخابرات بیشترین نوع دکل را مصرف دارد . صنعت برق نیز بیشترین مصرف دکل های خود ایستا را دارد . در تمام مسیر های انتقال برق و نیرو از دکل های خود ایستا چهار پایه و سه پایه استفاده میگردد .

 

دکل نفت

دکل نفت

صنعت نفت و گاز

هرچند مفهوم دکل نفتی با آنچه در ذهن ما نقش بسته است بسیار متفاوت است . اما کاربرد انواع دکل های مرسوم در اسکله های نفتی و گازی و همچنین و در پتروشیمی ها و پالایشگاه ها بسیار کاربردی ، مهم و زیاد میباشد . بنابراین یکی از مهمترین بخش ها که میتوان به کاربرد دکل در صنایع به آن اشاره کرد ، صنعت نفت و گاز می باشد

دکل تلویزیون

شاید بتوان این مورد را در دسته مخابرات هم دانست . اما یکی از مهمترین انواع دکل همچنین پرکاربرد دکل تلویزیون میباشد . اصولا دکل تلویزیون از نوع دکل های خودایستا میباشد که در شهر های مختلف برای دریافت بهتر سیگنال های ارسالی از مرکز پخش نصب و راه اندازی میشوند .

 

دمل در صنایع مختلف

دمل در صنایع مختلف

خالی از لطف نیست بدانید که ایستگاه‌های موجود در محل زندگی‌تان به شما کمک شایانی در تنظیم جهت آنتن می‌کند. به لیست زیر نگاهی بیندازید. مکان ایستگاه‌های موجود در هر شهر از جمله تهران را در این لیست می‌توانید پیدا کنید:

  • تهران: ایستگاه فرستنده برج میلاد، گاندی، جماران، شهر ری، آزادی و …
  • بجنورد: کاریزدر، حسن آباد و باغشجرد
  • اصفهان: شهرستان‌های خوانسار و نايين
  • کرمان: ایستگاه کرمان جدید، ایستگاه قلعه اردشیربرای رفسنجان، سیرجان، شهربابک ایستگاه لاشکاربرای جیرفت، ایستگاه شهید شهسواری
  • گیلان: ايستگاه آزادگان رشت
  • مازندران: ایستگاه نور سوردار (شرق مازندران، از رویان تا بهشهر)،
  • چالوس: ایستگاه نمک آبرود (غرب مازندران)، ایستگاه مرزن آباد (مرزن آباد، دهنه دوآب، میچکارـ متکا، رودبار، سیدگلامسر، پردنگون)
  • ساری: ایستگاه کیاسر (کیاسر، قسمت هایی از چالو، گلباغ، سنور، ادرو، مترلیدره، گلجاری)، و …

 

سقوط دکل تلویزیون در خلخال

سقوط دکل تلویزیون در خلخال

دکل های تولیدی در کارخانه تولید دکل تاورکو

و اما کارخانه تولید تاورکو با سالها سابقه و تجربه در تولید انواع دکل با تنوع کاربری بیشمار با تکیه بر دانش مهندسین و ÷رسنل مجرب خود و تجهیزات بسیار پیشرفته در این حوزه ، توانایی ساخت و تولید انواع سازه با عنوان کاربری دکل در صنایع مختلف را دارا میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط