شابلون چیست ؟

قبل از معرفی شابلون دکل منوپل لازم است تعریفی از خود شابلون داشته باشیم . در تعریف شابلون میتوان گفت که یک ورق یا یک قطعه از جنس پلاستیک ، پلکسی و یا فلز می باشد که طرح هایی خاص به منظور چاپ و یا الگو زدن روی آن ها بریده شده است. شابلون ها از لحاظ نوع و کاربرد طیف وسیعی دارند. از مهم ترین انواع شابلون ها می توان به شابلون سیلک ، شابلون رنگ کاری دیوار، شابلون هویه کاری ، شابلون تزئینی و… اشاره کرد. گفتنی است در این مطلب با مفاهیمی همچون بیس پلیت ، فونداسیون دکل ، فلنچ و انکربولت آشنا خواهید شد که در مقالات دیگر به صورت کامل توضیحاتی در این باره داده شده است .

شابلون دکل منوپل

شابلون دکل منوپل

شابلون دکل چیست ؟

هنگام نصب یک دکل مخابراتی از آنجایی که بیس ، پایه و یا همان بیس پلیت دکل همراه با سازه خود دکل میباشد و قابلیت جدا سازی ندارد و باز از آنجا که سازه باید با دقت بر سر جای خود قرار بگیر و انکربولت های دکل دقیقا در فونداسیون دکل فیکس شوند . میبایست سازه ای به نام شابلون دکل تولید شود که در آن جانمایی دقیقی از انکربولت ها صورت پذیرد . در دکل منوپل این شابلون همزامان و مطابق با بیس پلیت دکل تولید میشود تا دقیقا در همان مکانی که قرار است انکر بولت ها در فونداسیون قرار گیرند و دکل و بیس دکل را فیکس کنند با یکدیگر مطابق باشند .

 

فلنچ دکل منوپل

فلنچ دکل منوپل

چه دکل های نیاز به شابلون دارند ؟ 

تمام انواع دکل ها اعم از دکل خودایستا ، دکل مهاری و دکل منوپل نیاز به شابلون دارند . اما از آنجا که بیس پلیت در دکل منوپل و خودایستا متصل به سازه می باشد . شابلون جدا گانه ساخته میشود و پس از بتن ریزی برای ساخت فنداسیون دکل و فیکس شدن جای دقیق انکربولت ها شابلون از فنداسیون جدا شده و بلا استفاده میباشد . و سپس بیس دکل یا همان بیس پلیت بر روی انکربولت های فیکس شده درون فونداسیون دکل قرار میگیرد و مراحل نصب دکل صورت می پذیرد .

در مورد دکل مهاری اما تفاوتی وجود دارد . در این دکل به دلیل سبکی دکل شابلون دکل مهاری حکم همان بیس پلیت مهاری را خواد داشت . بر روی فونداسیون دکل فیکس خواهد بود . اما در مورد شابلون دکل خودایستا و همچنین شابلون دکل منوپل ارین روند به این صورت نمی باشد .

تولید در کارخانه TOWERCO 

کارخانه تولید دکل تاورکو با سالها سابقه تولید انواع دکل مخابراتی ( خودایستا ، منوپل و مهاری ) و سازه های فلزی توان تولید انواع فلنچ ، بیس پلیت و شابلون دکل با دستگاه برش لیزر دقیق را دارا می باشد . دقت در تولید شابلون دکل و هماهنگی و همخوانی آن با بیس پلیت دکل مورد نظر از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . که خوشبختانه شرکت تاورکو با تجهیزات حرفه ای با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت انواع بیس پلیت و شابلون دکل های مختلف را تولید میکند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط