فروش دکل مخابراتی و شرایط بازار

این روزها شرایط بازار و افزایش قیمت کالا های اساسی نقل صحبت عموم مردم شده است . در صنف تولید دکل مخابراتی ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) نیز منوال به همین رویه است . چرا که تاثیر افزایش قیمت دلار و طلا تاثیر مستقیمی بر روی کالا و مواد خام اولیه همچون آهن و لوله و میلگرد دارد به دو دلیلی که پیشتر به آن اشاره شد : یک ، قیمت جهانی این کالا ها . دو ، بعد روانی افزایش قیمت ها و حباب قیمت ها در بازار داخل . این عوامل فروش دکل مخابراتی و متعلقات آن را برای یک تولید کننده دکل مخابراتی تحت تاثیر قرار داده است . که به بررسی آن خواهیم پرداخت .

 

تولید کننده دکل مخابراتی

تولید کننده دکل مخابراتی

بازرا فروش دکل قبل از گرانی به چه صورت بود ؟

هرچند که اقتصاد بیمار ایران همیشه روزنه های برای گزیده شدن تولید کننده در ایران باقی میگذارد . اما مهمترین عامل در بازار فروش دکل ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل ) در داخل ایران حداقل ثبات بازار بود . زیرا تولید کننده میدانست با چه مقدار هزینه یک دکل مخابراتی حال از نوع دکل خودایستا ، دکل مهاری و یا دکل منوپل تولید میشود و با یک حاشیه سود مشخص در بازار بسیار رقابتی با تاکید بر کیفیت دکل تولید شده در کارخانه تولید دکل خود . سعی بر فروش دکل مخابراتی تولیدی خود می نمود .

بازار فروش دکل مخابراتی خارج از ایران ( صادرات دکل به عراق و … )

این ثبات بازار باعث میشد که تولید کننده بتواند با رسیدن به تعادل و آرامش در تامین بازار داخل و تامین فروش دکل مخابراتی در داخل ایران ، گوشه چشمی هم به صادرات دکل به عراق و سایر کشور های همسایه و خاورمیانه داشت . اما متاسفانه در ابتدای امر با کاهش ارزش پول ملی خریداران خارجی سرازیر شدند به سمت تولید کنندگان دکل مخابراتی در ایران و سفارشات خود را لیست کردند . غافل از اینکه نوسان قیمت ها تعادل بین بازار عرضه و تقاضا را از بین میبرد .

از همین رو بسیاری از تولید کنندگان دکل مخابراتی که توان فروش دکل های خود در بازار داخل را نداشتند و با بلند پروازی به فکر فروش دکل مخابراتی به کشورهای همسایه همچون عراق ، افغانستان ، و … بودند . در تهیه سفارش برای ارسال دکل به عراق و همین کشورها با مشکل مواجه شوند .

آیا با برگشت قیمت ها ، هزینه خرید دکل های مخابراتی نیز اصلاح میشود ؟

همینطور که قبلا نیز در چنین آشفته بازار های شاهد بوده ایم حتی بر فرض محال با اصلاح قیمت دلار و در پی آن مبلغ آهن و لوله و میلگرد و حتی با بازگشت ثبات به بازار فروش دکل مخابراتی ، مطمنا قیمت ها به روال سابق باز نمیگردد . حتی ممکن است مدتها باید صبر کرد برای بازگشت به روال سابق تهیه مواد اولیه تولید دکل و آماده سازی سفارشات خریداران دکل .

روال کار تاورکو در زمان نوسان بازار

خوشبختانه و بدون ادعا شرکت تاورکو با همیت همه جانبه در تمام این مدت که نوسان شدیدی در بازار به وجود آمده است . با ایجاد پروتکل های در قیمت گذاری سعی حداکثری خود را نموده تا تمام سفارشات را با منطقی ترین قیمت ها به دست خریداران دکل برساند . هرچند که در این ایام قیمت دکل مخابراتی مانند سایر اقلام بازار لحظه ای می باشد . اما با تمام تفاسیر تاورکو سعی بر این داشته است که در استعلام قیمت و تهیه سفارشات ، هزینه دکل مخابراتی را به گونه ای برآورد کند و علاوه بر آن بر قیمت اعلام شده تعهد داشته باشد تا سفارش دهنده یک خرید دکل خوب را در شرایط اینچنینی بازار تجربه کند . با ما تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط