تعریف فونداسیون

آنچه که در تعریف فونداسیون پیش ساخته ( آماده ) دکل یا معمولی در ویکی پدیا آمده است ، این چنین است :

پِی، شالوده یا فونداسیون (به فرانسوی: Foundation) یک بخش از سازه میباشد که وظیفهٔ انتقال نیرو از ستون‌ها به زمین و خاک اطراف را عهده دار است . با توجه به نوع سازه و میزان نیروی وارده، بافت لایه‌ها و نوع خاک زمین و شرایط آب‌وهواییِ منطقه، می‌توان نوع (تیپ) و ابعاد فونداسیون را انتخاب و مشخص نمود . عمق، طول و عرض فونداسیون یک ساختمان به وزن آن، تعداد طبقات و نوع خاک محل بستگی مستقیم خواهد داشت .

گفتنی است که گاهی میان واژهٔ پی و فونداسیون تفاوت قائل شده و پی را خاک زیر فونداسیون میدانند. به عبارت دیگر فونداسیون همان قطعات یا عضو بتن‌آرمه‌ای است که وظیفهٔ انتقال بارهای وارده از طرف ستون و دیوارهای برشی یا بادبند، به خاک زیرش که همان پی است را دارد. پس پی و فونداسیون می‌توانند تعریفی متفاوت داشته‌باشند.

 

فونداسیون آماده

فونداسیون آماده

فونداسیون در صنعت دکل

در صنعت دکل سازی مانند هر سازه دیگری می بایست این سازه های فلزی ( دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل ) بر روی یک سطح مستحکم و قوی به نام همان فونداسیون دکل مستقر و فیس شوند . همانطور که میدانید اجرای فونداسیون در این حوزه به دو صورت اجرای فونداسیون در محل نصب دکل ، و یا استفاده از فونداسیون پیش ساخته یا آماده صورت پذیر است . شرکت تاورکو با توجه به رسالت خود که همان تجمیع تمامی خدمات مربوط به حوزه دکل سازی میباشد . اقدام به تولید و ساخت فونداسیون پیش ساخته و آماده با توجه به نیاز های مشتری و تعاریف پروژه نموده است .

فونداسیون آماده

فونداسیون پیش ساخته بتنی را می‌توان یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع فونداسیون دانست که به خصوص برای استفاده در مناطق زلزله خیز و برای استفاده به عنوان فونداسیون دکل بسیار مناسب هستند. اصطلاحا فونداسیون پیش ساخته بتنی دکل به شالوده ای گفته میشود که در کارخانه بعد از عمل آوری و ساخته شدن با فرمول های محاسباتی ، به محل نصب دکل و پروژه منتقل میشود . از مزایای استفاده از این نوع فونداسیون بتنی ، افزایش سرعت و کیفیت خصوصا در مناطق دور افتاده و صعب العبور میباشد . همچنین زمانی که تعداد دکل های پروژه متعدد میباشد . یکنواختی فونداسیون های بتنی با استفاده از این روش تضمین شده است .

فوانداسیون آماده

فوانداسیون آماده

فونداسیون بتنی دکل 

‌فونداسیون دکل بخشی از سازه می‌باشد که بار و فشار وارده از نقاط مختلف دکل و همچنین بارهای اضافی را به زمین منتقل می‌کند. دکل‌های برق یا دکل‌های مخابراتی معمولا در معرض عوامل مختلف طبیعی همچون بادهای شدید و طوفان، سیل و گاها نشست زمین هستند به همین دلیل استفاده از فونداسیون پیش ساخته بتنی یک ضرورت محسوب می‌شود.

از انواع فونداسیون دکل می‌توان به فونداسیون منفرد (منوپل) و فونداسیون نواری یک طرفه یا دو طرفه اشاره کرد.

موارد استفاده از فونداسیون پیش ساخته بتنی 

از موارد متنوع برای کاربرد فونداسیون پیش ساخته بتنی می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • فونداسیون ساختمان
  • پایه و فونداسیون دکل مخابراتی
  • پایه دوربین
  • پایه چراغ راهنمایی و رانندگی
  • پایه چراغ روشنایی
  • پایه تابلو تبلیغاتی 
  • پایه چراغ استادیومی 
  • پایه پرچم 
فونداسیون بتنی

فونداسیون بتنی

فنداسیون آماده بتنی تاورکو 

شرکت تاورکو انواع مختلف فونداسیون دکل را به صورت آماده و پیش ساخته با بهترین کیفیت و با توجه به فرمول های مورد تایید در تولید و ساخت فونداسیون بتنی ، با توجه به نیاز شما و پروژه شما به سفارش شما تولید میکند و با قیمت بسیار رقابتی به سراسر ایران ارسال می نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان فروش فونداسیون پیش ساخته بتنی ، در شرکت تاورکو تماس بفرمایید .