خدماتلوازم چاه ارت

لوازم چاه ارت

امروزه در ساختمان سازی وجود قوانین و مقررات و لزوم استفاده از لوازم تجهیزات و وسایل ویژه سبب می شود. ایمنی یک ساختمان تایید گردد به همین علت توجه به رعایت اصول و قوانین حفاظتی در ساختمان سازی. واحد های صنعتی و خانگی امری ضروری است و باید به آن توجه کامل شود.

در همین مورد یکی از المان های حفاظتی در ساختمان سازی وجود چاه ارت یا سیستم ارتینگ است. که در برخی ساختمان ها که امکان حفاری وجود دارد که برای ایمنی بیشتر چاه ارت به صورت برقی. حفر می شود و البته این نوع از چاه ها در ساختمان از دقت بالایی برخوردار هستند. و باید لوازم و تجهیزات مربوط به آن با دقت انتخاب و تهیه شود.

از دیگر مواردی که همواره باید به آن توجه کرد وجود پدیده های طبیعی است که می توانند. سبب آسیب رسیدن به ساختمان ها نیز شوند، یکی از این پدیده ها صاعقه یا رعد و برق است. و جهت محافظت در برابر آن استفاده از سیستم ارتینگ یا چاه ارت توصیه می شود. در واقع به منظور حفاظت از دستگاه ها، افراد، اضافه ولتاژهای تولید شده در دستگاه ها. یا سیم کشی ساختمان همچنین جهت محافظت در برابر ولتاژهای بالایی. که از برخورد صاعقه با دکل های برق ایجاد می شود می توان از سیستم ارتینگ استفاده کرد.

تعریف چاه ارت

چاه ارت چاله ای است که به صورت عمقی در زمین حفر می شود تا جایی که به رطوبت نسبی خاک برسد و در داخل آن تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال در این چاه یک صفحه مسی قرار دارد که توسط سیم مسی به صفحه جوش می خورد و این صفحه باید به صورت عمودی که بیشترین تماس را با چاه داشته باشد درون آن قرار داده شود. دور این صفحه مسی از بنتونیت پر می شود و سیم مسی باید از چاه بیرون باشد و به تابلوی تست باکس برده شود و از همانجا به تمام دستگاه های الکتریکی وصل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن