مانتینگ دکل ( براکت دکل ):

یکی از اجزای جانبی جهت نصب آنتن ها بر روی دکل های مخابراتی می باشد که از صدمه دیدن دکل جلوگیری می کند. مانتینگ در لغت به معنای پایه و نگهدارنده می باشد. با توجه به اینکه دکل ها انواع مختلفی دارند برای نصب آنتن بر روی آن ها از استراکچر ها استفاده می شود. زیرا بعضی از دکل ها نبشی و برخی از آن ها از جنس لوله با سایز های متفاوت می باشند که استراکچر ها کار استاندارد سازی نصب آنتن بر روی دکل ها را انجام می دهند.

مانتینگ های فلزی (براکت های فلزی) قابلیت نصب همه نوع آنتن روی دکل های مختلف را ایجاد می کنند. که بر حسب نوع دکل ها ، استراکچر ها اشکال متفاوتی دارند. از آن جایی که که ممکن است چندین اپراتور بر روی یک دکل مخابراتی آنتن نصب کنند ، لذا از مانتینگ استفاده می شود که باعث شود تا آنتن از دکل مورد نظر فاصله بگیرد تا بتواند قابلیت نصب چندین فرستنده را در ارتفاعات یکسان به وجود بیاورد. در حالت کلی مانتینگ ها (براکت ها) به دو دسته Adjustable (قابل حرکت) و Fix (ثابت) تقسیم می شوند.

مانتینگ دکل

همچنین مانتینگ ها یا استراکچر ها برای آنتن MW و GSM قابل استفاده می باشند که طول لوله مانتینگ MW کوتاهتر از لوله GSM است. لوله مانتینگ  (لوله براکت) MW معمولا ۱۱ متری و لوله مانتینگ GSM معمولا ۳ متری می باشد. زیرا همانطور که در تفاوت آنتن های GSM و MW  آورده شد. شکل ظاهری آنتن های GSM به صورت مکعب مستطیل می باشد و ابعاد اغلب این آنتن ها که در صنعت مخابرات مورد استفاده قرار می گیرد ۲۵۸۰*۲۶۲*۱۱۶mm می باشد. و آنتن های MW به صورت دیش ماهواره ای و با قطر ۰/۳ ، ۰/۶ و ۱/۲۲متر در بازار یافت می شود. از ویژگی مهم مانتینگ یا استراکچر ها ، می توان به قابلیت تنظیم شدن در زوایای مختلف آن اشاره کرد.

مانتینگ ها یا استراکچر ها بر روی دکل های زیر قابل نصب می باشند.

۱- دکل خود ایستا

۲- دکل منوپل

۳- دکل مهاری

تاورکو به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دکل های مخابرتی و انواع سازه های فلزی ، انواع مانتینگ دکل را با رعایت استاندارد های روز مخابرات ایران با بالاترین کیفیت تولید می کند.

مانتینگ دکل ( براکت دکل ): یکی از اجزای جانبی جهت نصب آنتن ها بر روی دکل های مخابراتی می باشد که از صدمه دیدن دکل جلوگیری می کند. مانتینگ در لغت به معنای پایه و نگهدارنده می باشد. با توجه به اینکه دکل ها انواع مختلفی دارند برای نصب آنتن بر روی آن ها از استراکچر ها استفاده می شود. زیرا بعضی از دکل ها نبشی و برخی از آن ها از جنس لوله با سایز های متفاوت می باشند که استراکچر ها کار استاندارد سازی نصب آنتن بر روی دکل ها را انجام می دهند. مانتینگ های فلزی (براکت های فلزی) قابلیت نصب همه…

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه