خط تولید دکل مهاری سه وجهی 

تولید و ساخت هر محصولی یک خط تولید دارد . قاعدتا تولید دکل هم از این موضوع مستثنی نیست . در این مطلب سعی داریم شما را با مراحل تولید دکل مهاری سه وجهی در خط تولید دکل کارخانه تاورکو آشنا کنیم . ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا ببینید برای ساخت دکل مهاری ، آهن و میلگرد چه مراحلی را در خط تولید دکل طی میکنند تا تبدیل به یک دکل مهاری شوند .

 

ورود میلگرد و لوله آهن به کارخانه 

در اولین مرحله متریال و مواد لازم جهت تولید یک دکل از بهترین کارخانجات تولید فولاد ، میلگرد و لوله تهیه میگردد . با تریلی به محل کارخانه ساخت دکل ارسال میشود . کارخانه تولید دکل تاورکو مرغوب ترین میلگردها را اعم از نوردی و غیر نوردی در سایز میلگرد 8 و 10 بنا به سفارش مشتری با مناسب ترین قیمت از بازار تهیه میکند .

مرحله اول خم کردن میلگرد به شکل

در ابتدای خط تولید دکل شاخه های میلگرد برای سکشن های 3 متری به صورت Z خم میشوند تا علاوه بر تشکیل بدنه سکشن به عنوان پله نیز برای نصب دکل مهاری مورد استفاده قرار گیرند . بعد از این مرحله ابتدا و انتهای میلگرد توسط دستگاهی به نام اره آتشی قیچی میشوند و اضافه میلگرد به بخش ضایعات فرستاده میشود .

 

خم کاری میلگرد در تولید دکل

خم کاری میلگرد در تولید دکل

مرحله چوشکاری لوله 

به موازات خم کاری میلگرد در سمت دیگر سوله خط تولید دکل مهاری لوله های شماره 32 با ضخامت 2 میل آماده میشوند برای تشکیل سه وجه یک دکل مهاری سه وجهی . به این صورت که یک سر لوله ها یک لوله گشادتر چوش داده میشود تا در سکشن بعدی انتهای یک لوله به ابتدای یک لوله  وارد شود و با وسیله پیچ های به یکدیگر متصل و محکم شوند  .

 

سوراخکاری لوله در خط تولید دکل مهاری

سوراخکاری لوله در خط تولید دکل مهاری

مرحله سوراخکاری :

در این مرحله جای پیچ های که در مرحله قبلی به آن اشاره شد توسط دستگاه دریل ستونی و با دقت میلیمتری در دو سر لوله ایجاد میشود . این کار توسط قالبی صورت میگیرد ، تا هنگام نصب یک نصاب دچار مشکلی برای جا زدن پیچها نشود . بعد از این مرحله لوله ها با سنگ فرز اصطلاحا پلیسه گیری و تمیز میشوند و آماده میشوند برای مرحله بعدی که جوشکاری آنها با میلگردهای مرحله ابتدای باشد .

 

سوراخکاری میله در خط تولید

سوراخکاری میله در خط تولید

جوشکاری اولیه :

در این مرحله میلگرد ها و لوله های که مسیر های قبلی را طی کرده بودند روی وسیله ای به نام شابلون مونتاژ قرار میگیرند و با خال جوش های از نوع Co2 به یکدیگرد جوش داده میشوند . اما این پایان کار نیست . بلکه اکنون سکشن های تقریبا آماده به شابلون دیگری انتقال پیدا میکنند و مجددا با جوش Co2 اما اینبار با خال جوش های گوشتی تر و بسیار محکم تر به یکدیگر جوش داده میشوند .

جوشکاری دکل مهاری

جوشکاری دکل مهاری

پس از این مرحله سکشن ها دپو میشوند و آماده ارسال به گالوانیزه میشوند . در آینده برای شما از تاریخچه گالواننیزه و فواید گالوانیزه کردن دکل مهاری برای شما مطلب خواهیم گذاشت . مارا در فضای مجازی اینستاگرام  هم دنبال نمایید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط