مشکل نصب دکل مخابراتی ( دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل )

امروزه در عصر اینترنت که بسیاری از مشاغل رو به فروش اینترنتی آورده اند . اولین نیاز یک واحد صنفی داشتن اینترنت بر روی موبایل یا فبلت های دیجیتال می باشد . که لازمه این مهم آنتن دهی خطوط موبایل می باشد . در این مقاله سعی داریم تا گوشه ای از معضلات نصب دکل اینترنت اپراتور ها را و مشکلات برچیده شدن و جمع آوری دکل و ضرر های که نصب و برداشتن یک دکل مخابراتی اعم از دکل مهاری یا دکل خودایستا و یا دکل منوپل برای یک اپراتور یا یک ISP ایجاد میکند را بازگو کنیم .

دکل مخابرات

دکل مخابرات

شروع مشکل با شکایت از دکل اینترنت یا مخابرات 

معمولا شروع این معضل با شکایت اهالی یک محله یا یک ساختمان از وجود یک دکل اینترنت در منطقه خودشان می باشد . بسیار مواردی وجود داشته است که اهالی یک محدوده بدون داشتن اطلاعات علمی موثق در مورد دکل ها و تاثیر تعشاشات آنتن و تجهیزات مخابراتی اقدام به شکایت از دکل اینترنت یا مخابرات موجود به شهرداری می برند و مقدمات جمع آوری دکل اینترنت را فراهم می آورند .

تاثیر وجود یک دکل اینترنت بر قیمت ملک 

شاید بسیار جالب باشد که بدانید وجودد یک دکل اینترنت بر روی یک پاساژ یا مرکز خرید باعث افزایش قیمت هر متر مربع واحد اداری یا تجاری میشود . زیرا امروزه تاثیر اینترنت و فضای مجازی بر کسب و کار غیر قابل انکار است . همین کافی که امروزه 50 درصد از فروش بوتیک داران به صورت اینترنتی می باشد . و دیگر کسب و کار مثل 10 – 15 سال قبل نیست . و این یک امر مهم و نیاز برای فروش است .

دکل اینترنت

دکل اینترنت

بیشتر شکایات برای جمع آوری دکل مخابراتی مربوط به کجاست ؟

بیشتر شکایات مربوط مدارس و حتی بیمارستان ها می باشد . شاید جالب باشد بدانید در برخی موارد در یک مدرسه پس از نصب دکل اینترنت اولیا دانش آموزان اقدام به شکایت بر علیه نصب دکل کرده اند و بدون پایه و اساس علمی اتهام تاثیر گذاری نجهیزات مخابراتی بر سلامت دانش آموزان را داشته اند . که متاسفانه به دلیل نبودن قانون واحد برای نصب دکل و جمع آوری دکل مخابراتی در ایران . به راحتی این دکل جمع آوری شده است .

همین امر در مورد نیاز یک بیمارستان به دکل مخابراتی نیز اتفاق افتاده است . که اهالی محل با شکایت از این دکل مخابراتی موجبات جمع آوری آن را فراهم آورده اند . اما بعد از جمع آوری آن با توجه به اینکه آن محدوده تجاری بوده است . تمام منطقه دچار مشکل آنتن دهی شده اند .

طبق اعلام اپراتورها، درحال حاضر مناطقی مثل بازار تهران، گیشا، پاسداران، نیاوران و تجریش بیشترین مناطق کور را دارند، چون تعداد زیادی از آنتن‌های مخابراتی در این مناطق حذف شده‌اند.

هزینه جمع آوری دکل ( دکل خودایستا ، دکل منوپل ، دکل مهاری ) 

به گفته یکی از اپراتورها بعد از سه برار شدن قیمت ارز و دلار هزینه نصب یک آنتن مبلغی تقریبا یک میلیارد تومان میشود . این هزینه قبل از رشد قیمت دلار تقریبا 350 میلیون تومان بود . البته به جز هزینه مالی و ضرر این جمع آوری دکل برای اپراتورها مشکلات و معضلات دیگری نیز به وجود می آورد . زیرا این شکایت باعث میشود مدام در دادگاه ها رفت و آمد داشته باشند .

همچنین نصب یک دکل و آنتن مخابراتی و تجهیزات آن به راحتی جمع آوری دکل نمی باشد . و سختی های خود را دارد .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط