میله پرچم از نوع دکل های منوپل بوده و دارای تنوع ابعادی و مشخصات عملکردی زیادی هستند. دکل‌ های تک‌ پایه یا منوپل به دکل‌ هایی گفته می‌ شود که به صورت تک‌ پایه باشد. این دکل‌ ها با مقاطع چند وجهی ساخته می‌ شود. هر سکشن معمولاً ۶ متر می باشد و دهنه پایین از دهنه بالایی بزرگتر می باشد.

این نوع دکل‌ ها بر روی یک پایه استوار بوده و لنگر زیادی در پای دکل وجود دارد. لرزش این دکل‌ ها به تناسب بقیه دکل‌ ها بیشتر می‌ باشد. این نوع دکل‌ ها با توجه به فضای کمی که اشغال می‌ کنند مد نظر قرار گرفته و در محیط‌ های شهری که زمین از ارزش بالائی برخوردار است استفاده می‌ شود. این دکل‌ ها تنها با جرثقیل نصب می‌ شود بنابراین در محلی باید نصب شود که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد.

اما در یک دسته بندی کلی می توان پایه پرچم ها را به دو دسته لوله ای و چند وجهی تقسیم نمود .

  • دکل پرچم های لوله ای که جهت کارگازی به صورت سری در کنار معابر و خیابان های درون شهری و بر روی پل ها استفاده می شود .
  • دکل پرچم های چند وجهی که به صورت تک در میادین نظامی و غیر نظامی و همچنین در امکان مرتفع طبیعی نظیر تپه ها که قابلیت دیده شدن از فواصل دور را دارند استفاده می شود .

جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی ، این پایه ها معمولاً با گالوانیزه گرم (HOT DEEP GALVANIZED) پوشیده می شوند ، یا بنا به سلیقه و سفارش مشتری از رنگ اپوکسی جهت زیباتر شدن و هماهنگی با محیط کاربری دکل استفاده می گردد.

مشخصات فنی میله پرچم :

  • بدنه از جنس فولاد ST37 با مقطع چند ضلعی که به صورت هرم ناقص قطر آن از پایین به بالا کم می شود.
  • ضخامت ورق و قطر پایین و بالای پایه بر اساس محاسبات سازه ای مطابق آیین نامه ۵۱۹ مبحث ششم طراحی می گردد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط