زلزله و دکل مخابراتی

شاید برای شما این سوال پیس بیاید که چه ارتباطی بین زلزله و دکل مخابراتی از قبیل : دکل خودایستا ، دکل مهاری ، دکل منوپل وجود دارد . طبیعتا هیچ ارتباطی بین دکل های مخابراتی و وقوع زلزله و یا جلوگیری از آن به واسطه این دکل ها نیست . اما در سال 96 برای برقرار ماندن ارتباطات در زمان وقوع زلزله و دسترسی به مناطق بحرانی تصویب شد تا در مناظق 22 گانه تهران بزرگ دکل های خودایستا نصب گردد .

نصب دکل های خودایستا به منظور برقراری ارتباطی پایدار در زمان زلزله

با توجه به الزام برقرار ماندن ارتباطات پایدار در زمان بحران و وقوع حوادثی مانند زلزله ، سیل و … ، 36 اصله دکل مخابراتی خودایستا در 22 منطقه از تهران بزرگ با هدف تامین ارتباطات پایدار در هنگام حوادث و سوانح طبیعی در پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران نصب می شود.

این خبر در دی ماه سال 1396 از زبان جانشین شهرداری تهران رسانه ای شد .

"<yoastmark

خبر نصب دکل های مخابراتی به منظور مدیریت بحران در زلزله 

احمد صادقی جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران، در نشست مشترک مدیران فنی 4 اپراتور و دو شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی با مدیران شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: با نصب این دکل ها، مدیریت بحران پایتخت از یک شبکه مستقل ارتباط مخابراتی امن و پایدار در زمان بحران برخوردار خواهد شد.این کار و نصب دکل خودایستا برای مقابله با زلزله می باشد .

وی ادامه داد: تامین ارتباطات از ارکان مدیریت بحران بشمار می آید و در همین راستا 71 نقطه برای راه اندازی اولیه ارتباطات پایدار در زمان بحران و نیز استقرار شبکه شتاب نگاری، سامانه پایش تصویری شهر، سامانه هشدار سریع زمین لرزه و سیستم های اطلاع رسانی شناسایی شده است.

خبر بیشتری درباره اجرایی شدن این طرح و نصب دکل های خودایستا در دسترس نیست . امیدواریم با توجه به زلزله 5 ریشتری پنجشنبه شب در تهران این اقدام مفید از سال 96 به وقوع پیوسته باشد . زیرا در زمان حوادث طبیعی و بحرانی برقراری یک ارتباط پایدار واقعا نیاز مهمی می باشد . که وجود دکل های خودایستا این مهم را ممکن می سازد .

شرکت تاورکو به عنوان تولید کننده انواع دکل های مخابراتی آمادگی خود را جهت رفع این نیاز اعلام میدارد و مشتاقانه تجربیات خود را در امر تولید دکل مخابراتی در اختیار مسدولین امر قرار می دهد .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط