نصب دکل های مخابراتی 

قصد داریم در این مطلب توضیح مختصر از نصب انواع دکل مخابراتی مانند : نصب دکل خودایستا ، نصب دکل مهاری و نصب دکل منوپل خواهیم داد . امروزه برای ارتباطات و اتصال ارتباط بین مردم و تکنولوژی از وسیله هایی مانند تلگراف ، تلفن ، ایمیل چابگر ، شبکه ها ، رادیو ، فیبر نوری و انتقال مایکروویو و … استفاده می شود که همه ی این ها نیاز به نصب دکل به ویژه نصب دکل های مخابراتی دارند.

در سال های گذشته انقلابی در قسمت ارتباطات بی سیم پدید آمده که باعث پیشرفت چشم گیر بشر بوده است. روز به روز تحقیقات و آزمایشات روی این کار پیشرفته تر شد و به نتایج بسیار مطلوبی دست یافتند. این مقاله توضیح مختصر از نصب انواع دکل مخابراتی مانند : نصب دکل خودایستا ، نصب دکل مهاری و نصب دکل منوپل خواهیم داد .

 

نصب دکل مخابراتی

نصب دکل مخابراتی

افزایش نیاز های امروزی مردم و جامعه توجه بیشتری را به طرف ارتباطات و افزایش رابطه های تجاری ، نظارتی ، سیاسی و…  پیش برده است. بیشتر از قبل به این وسیله حس نیاز می یابیم که بتوانیم از راه دور نقاط مختلف را کنترل نماییم و یا امکاناتی مانند تلفن ، دوربین مداربسته ، اینترنت و غیره را برای مردم و نیاز جامعه فراهم آوریم.

شرکت تاورکو در زمینه های ساخت انواع سازه های مخابراتی و دکل دوربین مدار بسته ، دوربین اسپیددام ، دوربین ترافیکی و همچنین پایه های فلزی به رتبه ی بالایی در اجرای دکل رسیده است که مورد اعتماد همه ی مشتریان قرار دارد.

راه اندازی دکل

راه اندازی دکل

در این قسمت توضیح کوتاهی در رابطه با ساخت و اجرای دکل به ویژه ساخت دکل مهاری ، خود ایستا و منوپل داده می شود:

  1. نصب دکل مهاری

به دکل هایی دکل های مهاری گفته می شود که به زمین یا تکیه گاه دیگری توسط سیم مهار ، مهار می شود. این مدل از  دکل ها از مزیت وزن کم و سبکشان می توان برای ساخت دکل مهاری برای پروژه هایی که فضا به اندازه کافی باشد به ویژه پروژه هایی که بر روی ساختمان ها انجام می شود به خاطر سبکی از دکل مهاری استفاده کرد.

دکل مهاری قابلیت نصب بر روی پشت بام ساختمان ها و ادارات و منازل را دارد و علاوه بر این که ارتفاع ساختمان بر روی اندازه و بلندای محل نصب آنتن ها تاثیر گذار بوده ، که این ویژگی در مناطق شهری از مزیت بالایی برای دکل های مهاری برخوردار است.

اگر بخوایم دکل های مهاری را روی زمین نصب کنیم به فضای زیادی برای نصب سیم مهارها نیاز داریم. بر اساس جایی که دکل نصب می شود و یا نوع وسایل و تجهیزات دکل می توان از مدل سه وجهی و یا چهار وجهی دکل استفاده کرد که اصولا استحکام و قدرت دکل های چهار وجهی مهاری بیشتر از دکل سه وجهی مهاری است.

 

نصب تجهیزات مخابراتی

نصب تجهیزات مخابراتی

2. نصب دکل خود ایستا

به خاطر این که این مدل از دکل بر روی پایه های خود استوار است این مدل را دکل خود ایستا نامیده اند. این مدل از دکل به نام خود ایستا از لحاظ تعداد پایه به دو دسته دکل خود ایستا سه پایه و دکل خود ایستا چهار پایه تقسیم می شود و همچنین با توجه به جایی که می خواهد نصب شود و یا ارتفاع آن از یکی از این دو دسته سه پایه و یا چهار پایه استفاده می شود.

قبل از نصب دکل مخابراتی محاسباتی دقیقی در رابطه با زیر سازی دکل انجام می شود که بر اساس این محاسبات است که استحکام و پایداری دکل در زمان اجرای دکل خود ایستا اجرا می شود تا در زمان وزش باد و طوفان دکل مقاومت خود را نشان دهد.

علاوه برا محاسبات برای نصب خود ایستا ، جنس دکل از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید از وسایل و مواد با کیفیت بالا استفاده شود.

 

نصب دکل

نصب دکل

دکل‌ های خود ایستا معمولا از شکل آهن‌ نبشی  و از نوع گالوانیزه گرم شده استفاده کرده و همچنین به رنگ سفید و قرمز بر اساس نیاز و کارایی آن دکل استفاده شده که بیشتر از همین دو رنگ استفاده می شود و جای افتاده است و در اندازه های سه متری سه متری رنگ تغییر می کند.

در زمان نصب دکل خود ایستا به وسایل و تجهیزاتی مانند جرثقیل با بردی با توجه به اندازه دکل و نیروی فنی متخصص نیاز است ، چون که این مدل از دکل برای نصب نیاز به نقشه دارد و تمامی اتصالات دکل شماره گذاری شده و توسط پیچ و مهره به هم وصل می شوند.

در نصب دکل خود ایستای سه پایه ، پایه ها به صورت لوله ای و بین آن ها به طور ضربدری است و همچنین میان پایه ها نبشی قرار دارد. این مدل از دکل مقاومت بالایی در برابر وزش شدید باد دارد.

 

 

نصب دکل خودایستا

نصب دکل خودایستا

3. نصب دکل منوپل

همین طور از اسم این دکل به چشم می آید این مدل از دکل با نام دکل منوپل به صورت تک پایه بوده و با مقطع های چند وجهی ساخته می شوند و همچنین روی هم قرار می‌گیرند. نصب دکل منوپل هم نیاز به جرثقیل دارد.

دکل منوپل فضای بسیار کمتری نصبت به دکل های بالا اشغال می کند و به همین دلیل برای محیط های شهری مناسب تر می‌ باشد و همچنین قبل از این که نصب دکل منوپل انجام شود باید محل آن مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط