فونداسیون دکل چیست ؟

برای برپایی و نصب دکل مخابراتی مانند هر سازه دیگری نیاز به پی ، اساس یا همان فونداسیون دکل می باشد . در کل در برپایی و اجرای یک بنا یا سازه فلزی به منظور استحکام ایستادگی و افزایش طول عمر سازه میبایست یک زیر سازی اصولی و مهندسی صورت پذیرد تا سازه بر روی آن سوار شود . در غیر اینصورت ممکن است با نشست زمین و خاک محل نصب به دلایل متعددی همچون رانش زمین ، بی کیفیت شدن زمین به دلیل بارش زیاد و یا شاید حتی نششست زمین به دلیل خشکسالی و خالی شدن منابع آب زیر زمینی و هزار دلیل دیگر منجر به فروریختن و تخریب دکل یا سازه فلزی شود . بنابراین نیاز به یک پی دکل با اصول مهندسی که شامل جدول عیار بتن و … مییباشد حس میشود . حال چه به صورت فونداسیون آماده و فونداسیون پیش ساخته ، چه به صورت اجرای آن در محل … سپس به معرفی عیار بتن  خواهیم پرداخت .

 

"<yoastmark

انواع فونداسیون

در بحث فونداسیون دکل دو مدل پی در نظر گرفته میشود :

  • فونداسیون آماده ( فونداسیون پیش ساخته )
  • اجرای فونداسیون در محل

فونداسیون آماده دکل :

به این مدل از پی دکل ، که فونداسیون پیش ساخته نیز گفته میشود ، فونداسیون ها در قالب های آماده  ای بتن ریزی میشوند و به صورت عمده ساخته میشوند . سپس به محل نصب دکل ها ارسال میشوند و آنجا درون خاک محل نصب جاگذاری میشوند و سپس دکل بر روی آن ها سوار میشود . این سبک فونداسیون زمانی کارایی و کاربرد دارد که تعداد دکل ها زیاد باشد و همه در یک سایز و ابعاد و مدل و تیپ هستند . به عنوان مثال در موردد دکل های که به عنوان چراغ های اتوبان استفاده میشوند یا دکل های برق

فونداسیون آماده

فونداسیون آماده

اجرای فونداسیون در محل :

این سبک از اجرا مناسب با پروژه های تعداد پایین و یا نیازمند به مهندسی و فرمول های خاصی در مورد دکل میباشد . به عنوان مثال ممکن است وزن دکل و یا زمین مکان نصب دکل به گونه ای باشد که میبایست یک فونداسیون اختصاصی با فرمول خاص و نحوه آرماتور بندی و اجرای تخصصی میبایست ساخته شود .

جدول عیار بتن

در ساختن بتن برای استفاده در فونداسیونن ترکیبی از شن ، ماسه ، سیمان و آب استفاده میشود . که فرمول ترکیب این مصالح عددی را به عنوان متر و میزان ارائه میدهد که به آن عیار بتن میگویند . عیار بتن از عدد 150 شروع میشود تا عدد 600 .  حداقل عددی که به عنوان عیار بتن میبایست مورد نظر رفته شود عدد عیار بتن 350 میباشد . در زیر جدولی از مناسبات تولید بتن را مشاهده میکنید .

جدول عیار بتن

جدول عیار بتن

اجرای فونداسیون دکل در تاورکو 

شرکت TOWERCO با سالها تجربه و تخصص در زمینه تولید انواع دکل مخابراتی و خدمات نصب و جانبی در زمینه دکل و سازه فلزی آمادگی ارائه انواع خدمات در زمینه ی و اساس دکل های متفاوت و سازه های فلزی را دارد . همچنین به منظور مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتری در این زنمینه می توانید با کارشناسان فنی ما در شرکت تاورکو تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط