پایه دوربین مدار بسته چیست ؟ 

اگر در اینترنت یک سرچ ساده با کلمه (( پایه دوربین )) آنچه نمایان میشود پایه های دوربین سلفی برای عکاسی می باشد . اما در صنعت دکل سازی و مشترکا در بین نصابان دوربین های مدار بسته و نظارتی این اصطلاح برای دکل های مورد استفاده قرار میگیرد که دوبین بر روی آن نصب میشود ( پایه یا دکل دوربین مداربسته ) . حال می تواند این دکل از انواع مختلف منوپل باشد ( دکل دوربین مداربسته ماژولار ، مکعبی ، لوله ای و چند وجهی )  یا حتی دکل های مهاری بسته به سفارش مشتری برای ساخت دکل مورد نظر .

دلیل استفاده از دکل برای نصب دوربین نظارتی 

همانطور که دیده اید در بسیاری از موارد و مکان ها دوربین های نظارتی بر روی دیوار یا سقف بسته به مدل دوربین نصب میشوند . اما در مواردی دوربین ها برروی دکل نصب میشوند . دلیل این امر افزایش میدان دید یا اصطلاحا برد دیدد دکل و در پاره ای از موارد به منظور دور از دسترس نگه داشتن خود دوربین به جهت جلوگیری از سرقت دوربین می باشد .

انواع دکل دوربین 

پیشتر از این راجع به انواع پایه دوربین و دکل دوربین های مدار بسته گفته ایم میتوانید تقسیم بندی های متفاوت این دکل ها را در بخش دکل دوربین سایت مطالعه کنید . اما در این جا بیشتر به تقسیم بندی این نوع از پایه دوربین بر اساس شکل ظاهری میپردازیم :

دکل دوربین لوله ای:

این بخش از پایه دوربین ها عموما از لوله های سیاه یا گالوانیزه از جنس آهن تولید میگردند. مقاومت این نوع از دکل ها نسبت به فشارهای فیزیکی و با توجه به شکل شان به مراتب بیشتر از انواع دیگر است و بخاطر ساده بودن آن استفاده از این نوع از پایه ها متداول تر بوده و معمولا تا ارتفاع ۱۰متر نیز ساخته می شوند و نوع ساخت آن معمولا به شکل L یا به شکل T تا حدی پیچیده تر خواهد شد.

 

دکل دوربین مدار بسته لوله ای

دکل دوربین مدار بسته لوله ای

دکل دوربین مکعبی:

ساخت این نوع از پایه دوربین ها، کم هزینه تر و مقرون به صرفه تر بوده و معمولا توسط قوطی یا پروفیل های آهنی تولید میگردند و معمولا به شکل L یا T شکل تولید می شوند و به علت مقاومت کمی که نسبت به فشارهای فیزیکی دارند، برای ارتفاع بالا تر از 6 مت اکیدا توصیه نمی شوند .

 

پایه دوربین مکعبی

پایه دوربین مکعبی

دکل دوربین چند وجهی:

این نوع از پایه دوربین ها، نوع حرفه ای و مهندسی دکل های دوربین نظارتی به شمار می آیند . این دکل ها از ترکیب سازه های کوچک جوش داده شده ساخته شده اند که معمولااز  قاعده ای ۶ یا ۸ وجهی برخوردار هستند. ساختار عمودی دکل به صورت یک مخروط می باشد که مقاومت فیزیکی آن در مقابل باد و ضربات فیزیکی به شدت افزایش می دهد. این دکل ها در انواع شکل و ساختاری، ساخته می شوند و هزینه ساخت این دسته از پایه دوربین های از دو مدل قبلی که ذکر شد بیشتر می باشد .

 

پایه دوربین چند وجهی

پایه دوربین چند وجهی

دکل دوربین ماژولار:

پایه دوربین های  ماژولار که به دکل های خودایستا و یا مهاری مخابراتی شبیه هستند مورد استفاده مناسبی برای مناطق بادخیز میباشد ( به دلیل مشبک بودن سازه دکل )  ولی با داشتن مقاومت فیزیکی بالا نسبت به وزش باد اما در مقابل ضربات فیزیکی بسیار آسیب پذیرند.

 

دکل دوربین نظارتی ماژولار

دکل دوربین نظارتی ماژولار

تولیدات TOWERCO 

شرکت تاورکو با سالها سابقه در تولید انواع دکل مخابراتی توانایی ساخت انواع دکل های ذکر شده در بالا را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کم ترین زمان ممکن را با توجه به تجهیزات تولید دکل و پرسنل و نیروی فنی مجرب خود دارا می باشد . کافیست برای آگاهی از اطلاعات در زمینه انواع دکل دوربین مداربسته یا تنها با مشاورین ما تماس بگیرید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط