زمانی که سیستم حفاظت در برابر صاعقه یک سازه طبق استاندارد IEC62305 و با استفاده از میله های ساده صاعقه گیر طراحی شده باشد، نیاز به پایه ای خواهد بود که از یک طرف صاعقه گیر ساده را بر روی سطح نگه داشته و از طرف دیگر اتصال بین هادی ها و میله را برقرار کند.
یکی از محصولات تولیدی تاورکو برای این منظور ، پایه برنجی دو پارچه صاعقه گیر ساده می باشد. این پایه صاعقه گیر ها قابلیت اتصال هادی (سیم/تسمه) به صورت چهار/سه راه را دارا می باشند . این پایه صاعقه گیر ها به صورت دو تکه بوده که توسط چهار پیچ از جنس فولاد ضد زنگ به یکدیگر متصل می شوند.

 

پایه صاعقه گیر

پایه صاعقه گیر

تکیه گاه صاعقه گیر ساده دیواری

همچنین زمانی که سیستم حفاظت در برابر صاعقه یک سازه طبق استاندارد IEC62305 و با استفاده از میله های ساده صاعقه گیر طراحی شده باشد، به منظور اتصال میله ساده صاعقه گیر به دیوار می بایست از براکت های مخصوص اتصال میله به دیوار استفاده کرد. این براکت در واقع نگهدارنده ی کوپلینگ میله می باشد. نوع کوپلینگ بسته به نوع هادی به دونوع اتصال تسمه به میله و سیم به میله تقسیم می گردد.
و در نهایت میله به واسطه کوپلینگ برنجی و از طریق براکت ها به دیوار متصل می گردند
عموما زمانی از براکت میله به دیوار استفاده می گردد که امکان نصب میله ساده صاعقه گیر بر روی سطح صاف بام نباشد.

همچنین پایه صاعقه گیر های دیگری برای سطوح شیب دار مانند شیربانی و … و سایر اتصالات سیم اتصال به پایه نیز برای کاربردهای متنوع تولید میشود که تمامی موارد مورد نیاز در این زمینه توسط تاورکو تهیه و آماده ارائه به مشتریان گرامی میباشد .  برای اطلاع از قیمت پایه صاعقه گیر ها و انواع محصولات مرتبط با کارشناسان فروش پایه در شرکت تماس حاصل نمایید ، تا علاوه بر استعلام قیمت به شما بهترین مشاوره در این زمینه را ارائه دهند .

مشخصات فنی پایه برنجی دوپارچه صاعقه گیر ساده عبارتند از:
  • جنس پایه : برنج
  • جنس پیچ : فولاد ضد زنگ
  • کاربرد: اتصال چهار/سه راه هادی به میله ساده صاعقه گیر بر روی سطوح صاف
  • مناسب برای میله ساده صاعقه گیر تا طول 2000 میلیمتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط