کاربرد دکل مهاری

آنچه میدانیم و پیش تر به آن اشاره شد . دکل های مهاری به منظور ارتباطات رادیویی و وایرلسی و نصب تجهیزات وایرلسی کاربرد دارد . به خصوص در مناطق و مکان های که با محدودیت فضا مواجه باشیم . اما آنچه که در این مطلب میخواهیم به آن بپردازیم . کاربرد دکل مهاری G35 و مقایسه آن با کاربرد دکل مهاری G45  می باشد . و همچنین دکل مهاری G45 چهار وجهی در مقایسه با دکل مهاری G45 سه وجهی .

 

 

دکل مهاری سه وجهی

دکل سه وجهی

دکل مهاری G35 :

این دکل که به جرات میتوان گفت پرکاربردترین نوع دکل های مهاری می باشد . با تولید بسیاری توسط تولید کننده دکل همچون TOWERCO مواجه می باشد . این نوع از دکل  هاهمان طور که از اسمش G35 معلوم است . دارای 3 وجه می باشد . که مثلثی متساوی الاضلاع با طول هر قاعده 35 سانت می باشد . البته در دکل مهاری G35 عدد 35 مربوط به اندازه بیرونی سطح مقطع می باشد نه اندازه داخلی .

کاربرد دکل مهاری G35 :

و اما کاربرد دکل مهاری G35 ، این نوع دکل مناسب برای مواقعی است . که نیاز کارفرما حداکثر تا 33 متر باشد . شعاع مهار استاندارد دکل مهاری G35 یک سوم ارتفاع می باشد . و از آنجایی که حداکثرارتفاع در دکل  G35 سی و سه متر می باشد . پس ما نیاز به فاطله مهاری حدود 10 متر داریم . البته این فاصله برای زمانی است که هدف ما نصب به صورت 9 متر مهار باشد .

در صورتی که از پایه های دکل تا آخرین نقطه پشت بام فاصله به 10 متر نرسد . حالت نصب را به 6 متر مهار تغییر میدهیم . به این معنی که فاصله مهار و پایه دکل را تغییر میدهیم . کمتذ میکنیم . اما در عوض از تعداد بیشتری سیم مهار استفاده میکنیم . و از هر دو سکشن یک مهار میزنیم .

پس نتیجه میگیریم دکل G35  مناسب با مکان هایی هم می باشد که فضای نصب کمی در اختیار داریم .

کاربرد دکل مهاری G45 :

دکل G45 سه وجهی :

دکل مهاری G45 سه وجهی برای مواقعی مناسب است که ارتفاع مورد نیاز حداکثر 45 متر باشد . و طبق فرمولی که در بالا گفته شد . حداقل فضا از پایه دکل تا لبه پشت بام حداقل 15 متر می باشد . البته باز هم طبقه فرمول های که در بالا ذکر شد برای زمانی است که ما از روش 9 متر مهار استفاده میکنیم . پس بنابرین دو کاربرد دکل مهاری G45 سه وجهی را نیز در اینجا بیان کردیم .

همچنین همچون دکل G35 در دکل مهاری G45 نیز عدد 45 مربوط به سطح بیرونی قاعده دکل می باشد . چه در دکل G45 سه وجهی ، چه در دکل مهاری G45 چهار وجهی .

دکل مهاری G45 چهار وجهی :

کاربرد دکل  G45 چهار وجهی برای مواقعی است که ما حداکثر نیاز به 81 متر ارتفاع داشته باشیم . و طبق آنچه در بالا گفتیم فضای مورد نیاز از لبه پشت بام تا پایه دکل جهت نصب مهارکش حداقل 27 متر میباشد . البته جهت نصب با سیستم 9 متر مهار .

همچنین عدد 45 در دکل مهاری G45 چهار وجهی مربوط به قاعده بیرونی چهار وجه دکل می باشد . و همچنین در این نو دکل ما از چهار جهت نیاز به نصب مهارکش داریم .

شرکت تاورکو به عنوان تولید کننده دکل های مخابراتی و سازنده دکل سالهاست این مدل دکل را با قیمت مناسب به خریداران دکل ارائه میکند . شما عزیزان میتوانید با مراجعه به بخش تماس با ما سایت . با مشاورین آنلاین ما ارتباط برقرار کنید و در تمام طول ساعات هفته از قیمت دکل مطلع شوید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط