یکبار دیگر درباره فونداسیون دکل و کارایی آن بدانیم

هر نوع سازه برای اجرا و به منظور استحکام میبایست بر روی یک زمین یا طح بسیار محکم و مطمن بنا شود . این مهم در خصوص سازه های فلزی خصوصا دکل های مخابراتی نیز صدق میکند . از این رو برای نصب دکل های مخابراتی و سایر دکل ها از قبیل :‌دکل دوربین مداربسته ، دکل روشنایی، برج نوری ، پایه چراغ ، دکل پرچم و … در انواع تیپ های مختلف دکل مانند دکل مهاری ، دکل خودایستا ، دکل منوپل و … میبایست بر روی سطحی محکم و ترجیحا بتنی صورت پذیرد . از این رو فونداسیون دکل را در محل اجرا و نصب دکل اجرا میکنند که در دو نوع فونداسیون آماده دکل یا پیش ساخته و اجرای فونداسیون در محل مورد استفاده قرار میگیرد .

 

اجرای فونداسیون در محل :

گاها با توجه به نوع خاک و تیپ دکل و دلایل دیگری  لازم است فونداسیون یک دکل در محل نصب دکل اجرا شود . از این رو با محاسبات دقیق و مهندسی شالوده یا پی را محاسبه میکنند و در همان مکان با حفر زمین و سپس با آرماتور بندی و نهایتا با محاسبه فرمول میزان بتن ، فونداسیون بتنی را در محل اجرا میکنند . در این حالت میبایست چند روز قبل از مرحله نصب فونداسیون و بتن ریزی صورت گیرد تا در روز اجرا دکل ، فونداسیون دکل از هر نظر آماده و مهیا باشد .

فونداسیون دکل پیش ساخته یا آماده :

در این سبک فونداسیون که مناسب مناطق روستایی و جاده های صعب العبور میباشد و یا حتی ساختمان ها کوچک . فونداسیون در محلی دیگر در قالب های متفاوت ساخته میشود و سپس به محل نصب ارسال میشود .

و اما در ساخت فونداسیون پیش ساخته بتنی نسبت به تهیه مخلوط بتن در محل ساختمان، یک کنترل بیشتر از کیفیت مواد و طرز کار در یک کارخانه پیش ساخته صورت میپذیرد . از نظر مالی، اَشکالی که در یک کارخانه پیش ساخته استفاده می شوند ممکن است صدها تا هزاران بار قبل از اینکه نیاز به جایگزینی داشته باشند، مورد استفاده قرار گیرند. این امر هزینه های شکل کار به ازای هر واحد را در کارخانه های پیش ساخته نسبت به ساخت بتن در محل کار کمتر میکند .

قالب های فونداسیون پیش ساخته :

از نظر ظاهری و ساختاری فونداسیون های پیش ساخته را میتوان به دسته های زیر تقسیم بندی کرد

  • فونداسیون پیش ساخته پاشنه دار
  • فونداسیون پیش ساخته مکعب مربع
  • فونداسیون پیش ساخته ذوزنقه

مزایای استفاده از فونداسیون دکل آماده :

با توجه به مقایسه این دو نوع شالوده برای اجرای دکل میتوان از بین مزایای مختلف استفاده از فونداسیون بتنی پیش ساخته  ازاستفاده بهینه از مصالح موجودنام برد. بیشتر شدن سرعت کار ساخت و ساز و کمتر شدن نیروی انسانی از دیگر مزایای استفاده  از فونداسیون بتنی پیش ساخته است .

فونداسیون آماده

فونداسیون آماده

 

فونداسیون بتنی پیش ساخته به دلیل کیفیت عالی ساخت و تولید با مواد درجه یک مقاومت بالایی دارد و نسبت به سایر مصالح از ایمنی بیشتری برخوردار میباشد . صرفه جویی در مصرف انرژی و زمان، کاهش نیاز به کار های نازک کاری و … سبب شده از انواع فونداسیون بتنی پیش ساخته در صنایع مختلف از جمله صنعت دکل سازی بهره گرفته شود.

فونداسیون تاورکو

مجموعه تاورکو مانند همیشه به منظور تجمیع خدمات به جهت رفاه حال خریداران و مصرف کنندگان و فعالان حوزه صنعت دکل ، اقدام به تولید و اجرای هر دو نوع فونداسیونن را در دستور کار خود قرار داده است . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر  از قبیل قیمت فونداسیون بتنی و هزینه اجرای آن میتوانید با کارشناسان فروش شرکت در طول ساعات اداری هفته تماس بر قرار کنید .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط